READING

73. Emmy Ödülleri’nin aday listesi açıklandı...

73. Emmy Ödülleri’nin aday listesi açıklandı

Televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Emmy ödülleri için 2021 yılının adayları belli oldu. 19 Eylül’de sahiplerini bulacak olan 73. Emmy Ödülleri’nin aday listesi ABD’li aktör Ron Cephas Jones ve kızı Jasmine Cephas Jones’ın sunuculuğu ile Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin YouTube kanalından canlı yayınla açıklandı. Emmy’de öne çıkan adaylıklar arasında, En İyi Drama kategorisinde, ‘The Crown’, ‘The Boys’, ‘Bridgerton’, ‘The Handmaid’s Tale’, ‘Lovecraft Country’, ‘The Mandalorian’, ‘Pose’ ve ‘This Is Us’ yer aldı.

KOMEDİ KATAGORİSİ ADAYLARI

En İyi Komedi’de ise, ‘Black-ish’, ‘Cobra Kai’, ‘Emily in Paris’, ‘Hacks’, ‘The Flight Attendant’, ‘The Kominsky Method’, ‘Pen15’ ve ‘Ted Lasso’ bulunuyor.

Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde adaylar, ‘Shrill’ ile Aidy Bryant, ‘The Flight Attendant’ ile Kaley Cuoco, ‘Hacks’ ile Jean Smart, ‘Mom’ ile Allison Janney, ‘Black-ish’ ile Tracee Ellis Ross oldu. Komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu adaylarında, ‘Black-ish’ ile Anthony Anderson, ‘The Kominsky Method’ ile Michael Douglas, ‘Shameless’ ile William H. Macy, ‘Ted Lasso’ ile Jason Sudeikis, ve ‘Kenan’ ile Kenan Thompson yer aldı.

DRAM KATAGORİSİ ADAYLARI

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu adaylarında ‘The Crown’ ile Josh O’Connor, ‘Pose’ ile Billy Porter, ‘This Is Us’ ile Sterling K. Brown, ‘Bridgerton’ ile Rege-Jean Page, ‘Lovecraft Country’ ile Jonathan Major, ‘Perry Mason’ ile Matthew Rhys yer alirken, Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu adaylarının ‘In Treatment’ ile Uzo Aduba, ‘The Crown’ ile Olivia Colman, ‘The Handmaid’s Tale’ ile Elisabeth Moss, ‘Pose’ ile MJ Rodriguez ve ‘Lovecraft Country’ ile Jurnee Smollett`in olduğu açıklandı.

EN FAZLA ADAYLIK HBO MAX’TE

Emmy Ödüllerinde yayıncılar arasında 130 adaylıkla HBO Max’ın en fazla adaylığa sahip olduğu, ardından ise 129 adaylıkla Netflix’in bulunduğu belirtilirken, yayıncılar arasında Disney Plus ise 71 adaylık sağladı.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR