READING

Destan’da bu hafta esir düşen Akkız, Gök Sar...

Destan’da bu hafta esir düşen Akkız, Gök Saray’a getiriliyor

ATV ekranında büyük ilgi gören ilk bölümüyle sezonun yeni dizileri arasında reytinglerde en iyi başlangıcı yapan ‘Destan’, ikinci bölümüyle bu akşam 20.00’de seyirci karşısına çıkacak. ‘Destan’ın yeni bölümünde heyecan hız kesmeden devam edecek.

‘Destan’ın ikinci bölümünde; Akkız, Gök Kağanı Alpagu Han’dan öcünü alır ama kendi hanı Çolpan Hatun’un ihanetine uğrar. Bu ihanet, Akkız’ın Gök Saray’a esir düşmesine yol açar. Akkız’ın Gök Kağanı’na attığı ok, Batuga’nın sendelemesi yüzünden Alpagu Han’ın tam yüreğine gelmemiştir ama Ulu Ece, Batuga’ya kız istemek için yolda oldukları sırada saldırıya uğradıkları için Batuga’yı suçlamaktadır.

Ölüm döşeğindeki Alpagu Han henüz ölmeden, Gök Saray’da taht kavgası başlar. Batı Gök Kağanlığı’nın yabgusu olan Alpagu Han’ın kardeşi Balamir, ordusunu toplayıp Gök Orda’nın surlarına dayanır. Alpagu Han ölümle pençeleşirken, Akkız da Gök Saray’a getirilir.

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in yaptığı, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem’in kaleme aldığı ‘Destan’ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR