READING

Netflix ve BKM ortaklığıyla hazırlanan kara komedi...

Netflix ve BKM ortaklığıyla hazırlanan kara komedi 50m2 sete çıktı

Ünlü senarist/yazar/yönetmenler Burak Aksak ve Selçuk Aydemir işbirliğiyle hazırlanan Netflix ve BKM ortak yapımı 50m2’nin çekimleri başladı. Daha önce de Leyla ile Mecnun(2011-14) gibi severek izlenen birçok televizyon ve sinema projesine imza atan Burak Aksak ve İşler Güçler(2012-13), Kardeş Payı (2014-15) gibi iz bırakan yapımların yaratıcısı Selçuk Aydemir Netflix’in yeni orijinal yerli yapımı için birlikte çalışıyor. Burak Aksak’ın kaleme aldığı kara komedi türündeki yapımın yönetmenliğini Aksak’la birlikte Selçuk Aydemir üstlenecek.

Oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç’ın yer aldığı dizi sekiz bölümden oluşuyor.

Dizinin konusu

50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma serüvenini anlatıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından ihanete uğrayınca kaçmaya başlar ve kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık sakinleşene kadar oraya sığınan Gölge mahalle sakinleri tarafından yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zannedilir. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları su yüzüne çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu kavramaya başlayacaktır.

Dizinin 2020’de tüm dünyada aynı anda yayına girmesi bekleniyor. Dizinin yayın sayfasına www.netflix.com/50m2 linkinden ulaşmak mümkün.

“Yeniden doğmak için 50 metrekareye ihtiyacı var. Ancak 50 metrekareye kaç hayat sığar?’’

 

Kürşat Alnıaçık, Selçuk Aydemir, Aybüke Pusat, Engin Öztürk, Burak Aksak


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR