READING

Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi Atiye...

Netflix’in ikinci Türk orijinal dizisi Atiye’nin resmi fragmanı yayınlandı

Netflix, ikinci orijinal yerli yapımı Atiye‘nin resmi fragmanını izleyicilerle buluşturdu. Merakla beklenen dizi seyircisine soruyor: “Hepimiz özel olduğumuza inanmıyor muyuz?”

İçgüdülerini takip ederek kadim bir sembolün gizemini araştırmaya başlayan Atiye’nin günümüze uzanan mistik yolculuğunu konu edinen dizi sekiz bölümden oluşuyor. Gizem türündeki yapım, izleyicileri kendini keşfetme, aile bağları ve açığa çıkmayı bekleyen sırlarla dolu bir dünyada yolculuğa çıkarıyor. Dizi, 27 Aralık’ta tüm dünyada aynı anda gösterime girecek.

netflix.com/thegift

Atiye’nin konusu:
Dizi, İstanbul’da mükemmel bir hayat süren genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin hayatını konu alıyor. Atiye’nin sevgi dolu bir ailesi, varlıklı ve yakışıklı bir sevgilisi vardır. Üstelik, ilk bireysel sergisini açmak üzeredir. Ancak kusursuz hayatı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle değişmek üzeredir. Erhan adındaki bir arkeolog, burada yaptığı kazıda bir sembol keşfeder. Bu sembol, Atiye ile Göbeklitepe arasında son derece gizemli bir bağlantı olduğuna işaret etmektedir. Bunun üzerine Atiye hayatını tamamen değiştirip geçmişinde ve bu antik harabelerde saklı olan sırların peşine düşecektir. Onur Güvenatam, Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George’un yürütücü yapımcılığını üstlendiği diziyi Nuran Evren Şit kaleme aldı. Argo (2012), Tinker Tailor Soldier Spy (2011) ve Hakan:Muhafız gibi ünlü yapımlara imza atan Alex Sutherland’in yapımcılığındaki dizinin yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR