READING

Bu akşam Show TV’de başlayacak “Baba&#...

Bu akşam Show TV’de başlayacak “Baba” dizisinde kim kimdir?

Ay Yapım imzalı yeni dizi ‘Baba’bu akşam 20.00’de Show TV ekranlarında başlıyor. Anadolu kasabasında yaşayan Saruhanlı ailesinin mütevazı hayatının değişimini konu alacak dizinin senaryosu Ekin Atalar ve Gökhan Horzum’un kaleminden çıkarak Çağrı Bayrak’ın rejisiyle buluşuyor.

EMİN SARUHANLI (HALUK BİLGİNER)

Mütedeyyin, aile değerlerine sıkı sıkıya bağlı, otoriter bir adam. Gençliğinde açtığı küçük bir bakkal dükkanından başlayarak adım adım toptancılığa kadar büyütür işini. Sevilen, saygı duyulan, güvenilir, sözünün eri bir baba.

FAZİLET SARUHANLI (AYDA AKSEL)

Geleneklerine bağlı, yetiştiği örf ve adetlere uygun yaşayan, çocuklarını da öyle yetiştiren sevgi dolu bir anne. Emin’le kırk yedi yıldır evliler. Emin ve çocukları arasında köprü vazifesi görür. Kadir’e çok düşkündür.

KADİR SARUHANLI (TOLGA SARITAŞ)

Emin Saruhanlı’nın en küçük oğlu. Özgürlüğüne düşkün, meraklı ve başına buyruk bir adam. Deneyip yanılarak, gerektiğinde bedel ödeyerek kendi doğrularını bulur. Kardeşleri ve yeğenlerinin haklarını korumak için babasıyla mücadele eder.

İLHAN KARAÇAM (HAKAN KURTAŞ)

Ferit Karaçam’ın tek oğlu ve varisi. Babasının hastalığından sonra işlerin başına geçer. İş hayatındaki başarısına rağmen tek isteği babasının onayını almaktır. Bunun için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

BÜŞRA SARUHANLI KALKAN (ÖZGE YAĞIZ)

Emin’in en küçük çocuğu, tek kızı. Ödemiş’teki hesap işlerini o hallediyor. Aşık olmadığı bir adamla, Ahmet’le evli. Kadir’le arasında daha farklı ve sevecen bir ilişki var.

YAŞAR SARUHANLI (DENİZ HAMZAOĞLU)

Emin’in en büyük oğlu. Küçük yaşta Emin’in sözünden bir defa çıkmış, bunun da ağırlığını ömür boyu taşımıştır. Annesinin seçtiği kadınla evlenir. Mülayim ve uysaldır. Hiçbir zaman fazlasında gözü olmamıştır.

SERVET SARUHANLI (TANER RUMELİ)

Yaşar’ın kardeşi. Kadir ve Büşra’nın abisi. Yakışıklılığı sayesinde istediklerine hep çok kolay ulaşır. Her kapıyı açan yakışıklılığı, bir tek babasıyla olan ilişkilerinde işe yaramaz. Eğlenceye düşkündür. İlk karısı Münevver’den boşanıp, Şahika ile evlenir.

BİNNUR SARUHANLI (SEDEF AKALIN)

Anaç ve sevecen bir kadın, dört çocuk annesi. Yaşar’la evlenip Saruhanlı ailesinin Ödemiş’teki evine gelmiş. O günden beri, onu gelin olarak seçen Fazilet’i bir gün bile pişman etmemiş.

ŞAHİKA DOĞAN SARUHANLI(ZEYNEP TUĞÇE BAYAT)

Servet’in ikinci eşi. Frapan ve çekici bir kadın. Çocukluğunda paranın yokluğunu çok hissettiği için maddiyat onun için önemlidir. Nabza göre şerbet vermeyi iyi bilir.

MÜNEVVER ŞAHİN (BİHTER DİNÇEL)

Servet’in ilk eşi, Kübra’nın annesi. Sessiz, sakin, kendi halinde bir kadın. Boşandıktan sonra da aile evinde yaşamaya devam ediyor. Emin’e büyük bir sevgi ve saygı ile bağlıdır.

KÜBRA SARUHANLI (DAMLASU İKİZOĞLU)

Servet ve Münevver’in kızı. Annesi gibi görünmez olmaktansa ön planda olmayı sever. Babasını ne kadar seviyorsa annesine karşı da bir o kadar tepkili. Rol modeli ise, babasının yeni eşi Şahika.

KADİRCAN SARUHANLI (OKTAY ÇUBUK)

Yaşar ve Binnur’un oğlu, Zeynep’in ikiz kardeşi. Babası yerine amcası Servet’i rol model alır. Küçük yerde yetişmiş olduğu için henüz gözü açılmamış.

CANSU ERİM (ÖZGE ÖZACAR)

Büşra’nın yakın arkadaşı. Bir süre önce büyük hayallerle Ödemiş’ten İstanbul’a gelmiş. Bir giyim mağazasında satış personeli. Karşısına çıkacak zengin bir erkek hayaliyle yaşamış yıllarca. Şatafata ve zenginliğe çok düşkün.

ZEYNEP SARUHANLI(ZEYNEP DİKER)

Yaşar ve Binnur’un kızı, Kadircan’ın ikiz kardeşi. Çok okur, araştırır, bilgiyi silah olarak kullanır. Kadircan’a çok ayrı bir düşkünlüğü vardır, aşırı korumacıdır.

UĞUR BİRMAY (NİHAN OKUTUCU)

Orhan Saruhanlı’nın eski sevgilisi. Özgür bir kadın. Kendi kendini yetiştirip, büyütmüş. Eğlenmeyi, hayattan zevk almayı çok iyi öğrenmiş. Bir gün bekar bir anne olacağını hiç tahmin etmemiş.

SEVİL ÖZTÜRK (BERİL POZAM)

Kadir’in sevdiği kadın. Anaokulu öğretmeni. Kadir’le üniversitede tanışır. Aradığı huzuru, güveni Kadir’de bulur. Ancak planladıkları gibi bir gelecek kuramazlar. Sevil başkasıyla evlenir, kızı Üzüm dünyaya geldikten sonra boşanırlar. Kendini Üzüm’e adar.

CEYHUN KÖMÜRCÜ (CEM USLU)

Saruhanlı Köşkü’nün kahyası. Babası yerine koyduğu Mehmet Ali Saruhanlı’ya büyük bir hayranlık duyar. Çalışkan, disiplinli ve kuralcıdır. Emin Saruhanlı ve ailesine de aynı şekilde hizmet edecektir.

ECRİN SARUHANLI (KAYRA SIR)

Yaşar ve Binnur’un küçük kızı. Sosyal medyayı ve trendleri yakından takip eder. Kendisini ve dünyayı keşfettiği yaşlarda. Ablası Zeynep ile hiç anlaşamaz, abisi Kadircan’ı çok sever, kardeşi Yusuf Emin’e sinir olur.

YUSUF EMİN SARUHANLI (YAĞIZ SAYLA)

Yaşar ve Binnur’un küçük oğlu. Küçük bir ilçede büyüdüğü için hareketli bir çocukluk geçirmiş. Arsada top oynayan, ağaçlara çıkan, yaramaz, atılgan, cesur bir çocuk. Adını taşıdığı dedesi Emin’i çok sever.

BURAK ASLAN (OSMAN AKÇA)

Saruhanlıların sahibi olduğu Ornaz Holding’in CEO’su. Zeki, çalışkan ve hırslı bir adam. Çok iyi okullarda okumuş, başarılı bir iş adamı. Gerçek bir profesyonel.

AHMET KALKAN (ALPER ÇANKAYA)

Büşra’nın eşi. Doğma büyüme Ödemişli. Megaloman, dengesiz bir adam. İstediğini elde edene kadar rolünü ustaca oynar. Kadir’le hiç bitmeyen bir kavgası var.

FERİT KARAÇAM (MACİT KOPER)

İlhan’ın babası. Başarısızlığa hiç tahammülü yok. Ömrü boyunca çalışmış, ülkenin sayılı iş adamlarından biri olmuş. Ancak hastalanınca yerini hiç güvenmediği oğlu İlhan’a devretmek zorunda kalmış.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR