READING

FilmBox ve FilmBox Extra’da bayram boyunca 2...

FilmBox ve FilmBox Extra’da bayram boyunca 21 filmlik sinema şöleni yaşanacak

19 – 24 Temmuz tarihleri arasında Türk ve dünya sinemasının en sevilen yıldızları, FilmBox ve FilmBox Extra ekranlarında evlerimize bayram ziyaretine geliyor.

FilmBox Bayram filmleri

Bir Varmış Bir Yokmuş – 19 Temmuz Pazartesi – Saat: 21:30

Melisa Sözen ve Mert Fırat’ı bir araya getiren filmin öyküsünde, anaokulu öğretmeni olan Nehir, bir gün tesadüfen bir şarkı dinler ve dinlediği şarkı genç kadını derinden etkiler. Nehir şarkıyı o kadar çok beğenir ki notaların ardından, şarkıyı yapan müzisyenin peşine düşmeye karar verir. Bu yol karşısına, şarkının sahibi Ozan’ı çıkarır. Ama Ozan, hayatında yaşadığı derin bir travma yüzünden ve adeta çıkmaz bir sokak gibidir. Bir tarafın kararlılığı ile diğer tarafın bocalamaları arasında sıkışıp kalan bu ilginç aşk hikayesi, acaba masalsı bir mutlu sona masala bağlanabilecek mi?

Café Society (Café Society) – 19 Temmuz Pazartesi – Saat: 23:10

Güzel aktris Kristen Stewart’ın başrolde olduğu filmin öyküsünde, 1930’lara Hollywood’a yeni gelmiş New York’lu bir genç, evli bir adamla beraber olan bir kadına aşık oluyor.

Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) – 21 Temmuz Çarşamba – Saat: 16:00

Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris), aşkı büyülü ve eğlenceli bir atmosferde anlatan bir Woody Allen filmi. Filmin öyküsünde, zengin ve güzel bir kadınla nişanlı genç bir yazar, müstakbel eşinin ailesinin bir iş gezisi nedeniyle büyük bir aşk duyduğu Paris’e gelir. Burada kendini, geleceğini ve ilişkisini kendi içinde sorgularken, Paris’te Gece Yarılarının, beklenmedik sihirli gezilere ve aşklara kapı açabileceğini fark eder. Dört dalda Oscar’a aday gösterilen Paris’te Gece Yarısı, Woody Allen’e “En İyi Orijinal Senaryo” dalında Oscar kazandırdı.

Şef (Chéf) – 21 Temmuz Çarşamba – Saat: 17:35

Filmin öyküsü, bir şef aşçının kendi yaratıcılığını ortaya koymak ve uzaklaşan ailesini geri kazanmak için minibüsten yemek satışına başlaması üzerine kurulu.

Jobs (Jobs) – 21 Temmuz Çarşamba – Saat: 19:25

Bu güzel filmde Ashton Kutcher, 2011 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Apple kurucusu, teknoloji ve endüstri dahisi Steve Jobs’un gençlik yıllarından başlayan hayat hikayesine odaklanıyor. Filmde Jobs’un özel hayatından kesitler, kendini motive ediş şekli, onu yönlendiren kişiler anlatılırken özellikle Jobs’un gençlik yıllarına odaklanılıyor. Jobs’un ilk başarılarını, düşüşlerini ve tekrar ayağa kalkışlarını izleyeceğiz; bu önemli mucidin mücadelesine tanık olacağız.

Paris Bekleyebilir (Paris Can Wait) – 22 Temmuz Perşembe – Saat: 20:00

Başarılı bir film yapımcısının eşi alan Anne, hayatında bir dönüm noktasındadır. Kocasının Fransız iş arkadaşıyla Fransa’nın güneyinden Paris’e doğru otomobille yola çıkarlar. Normalde yedi saat sürecek olan yolculuk iki güne uzar. İkili, yol boyunca verdikleri molalarda ülkenin en iyi yemeklerini tadarlar ve birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulurlar.

Pek Yakında – 23 Temmuz Cuma – Saat: 19:20

Cem Yılmaz’ın yanı sıra, pek çok önemli ismi bir araya getiren film, Yeşilçam üzerine bir masal havasında ilerliyor. Filmin öyküsünde, hayatını korsan DVD’cilik ve beraberindeki birtakım kanunsuz işlerle kazanan Zafer’in aklı, karısından işittiği azarla başına geliyor. Evliliğini kurtarmak için kanunsuz işlere zinhar tövbe eden Zafer, figüranlık kariyerinin de birikimiyle, Yeşilçam’ın eski şaşasını yansıtan yerli yapım bir süper kahraman filmi çekmeye karar veriyor.

Unutma Beni (Still Alice) – 24 Temmuz Cumartesi – Saat: 00:55

Cumartesi’nin ilk saatlerinde ekranlara gelecek filmin başrolünde, Hollywood’un en güzel aktrislerinden Julianne Moore yer alıyor. Filmde, kendisine konulan Alzheimer teşhisiyle aile bağları test edilmeye başlayan bir dilbilim profesörünün öyküsü anlatılıyor.

FilmBox Extra Bayram Filmleri

Sciario (Sciario) – 19 Temmuz Pazartesi – Saat: 21:30

Başrollerinde yıldız oyuncular Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Jeffrey Donovan ve Jon Bernthal’in yer aldığı Sicario, ABD ve Meksika arasında bulunan kanunsuz sınır kenti Suarez’de idealist bir FBI ajanı olan Kate ve özel operasyon kuvveti görevlilerinin uyuşturucu kartelleriyle mücadele etmek için görevlendirilmelerini konu alıyor. Sicario, oyunu kurallarına göre oynamayan suçlulara ulaşmak için sınırları zorlayan soluk soluğa bir operasyonun hikayesi.

İyi Adamlar (The Good Guys) – 19 Temmuz Pazartesi – Saat: 23:35

1970’li yılların Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir.

Gri Kurt (The Grey) – 20 Temmuz Salı – Saat: 19:30

Başrolü Liam Neeson’un üstlendiği filmin öyküsü, Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekibin, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalmasıyla başlıyor. Grubun başı olan Lideri Ottway, ekibinin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?

Son Şans (Southpaw) – 20 Temmuz Salı – Saat: 21:30

Forest Whitaker ve 50 Cent’i buluşturan film, karısının ölümüyle parçalanan hayatını toparlayıp, kızını ve kariyerini geri kazanmaya çalışan şampiyon bir boksörün öyküsünü anlatıyor.

Sarışın Bomba (Atomic Blonde) – 20 Temmuz Salı – Saat: 23:30

Soluk soluğa izleyeceğimiz bu öyküde, güzeller güzeli aktris Charlize Theron, MI6’in en ölümcül suikastçısı Lorraine Broughton’u canlandırıyor. Kaçış ustalığı ve yakın dövüşteki yeteneğiyle bilinen Sarışın Bomba, soğuk savaş sırasında bir ajanın öldürülmesini araştırmak ve eksik ajanlar listesini bulmak için Berlin’e gönderilir ve Berlin istasyon şefi David Percival ile iş birliği yapar. İkili gerilim dolu büyük bir aksiyona atılır, ancak Lorraine’in gelişi sır olarak kalmayacaktır.

İki Eli Kanda (Hell or High Water) – 21 Temmuz Çarşamba – Saat: 21:30

Bu modern western’de, boşanmış bir baba ve eski mahkum ağabeyi, eski çiftliklerini kurtarmak için karmaşık bir plan yapıyorlar. Filmde efsane aktörler Chris Pine, Jeff Bridges ve Ben Foster’a, Katy Mixon eşlik ediyor. 

Kibarca Öldürmek (Killing Them Softly) – 21 Temmuz Çarşamba – Saat: 23:10

Başrollerde iki gözde aktörü, Brad Pitt ve Ray Liotta’yı bir araya getiren filmin öyküsünde, kendilerini akıllı zanneden ama aslında geride bir sürü iz bırakan üç adam, yerel bir çetenin yönettiği ve büyük paraların döndüğü bir yeraltı kumar işletmesinde büyük bir soygun gerçekleştiriyor. Çete düzenlendiği poker oyunları sırasında yapılan soygunları araştırmak ve işin esas faillerini bulup, icaplarına bakmak için, yaşadığı ülkenin gerçek yüzünü görebilen bir adam olan kiralık katil Jackie Cogan’ı görevlendiriyor.

Karanlık Operasyon (Zero Dark Thirty) – 22 Temmuz Perşembe – Saat: 18:55

Heyecan fırtınası film, konusunu gerçek hayattan alıyor. Filmde, El-Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Laden’in nasıl takip edildiği, yerinin nasıl belirlendiği ve elit bir askeri birlik tarafından nasıl etkisiz hale getirildiği anlatılıyor.

John Wick (John Wick) – 22 Temmuz Perşembe – Saat: 23:05

Keanu Reeves’i yeniden aksiyon sinemasının zirvesine taşıyan heyecanlı ve eğlenceli serinin bu ilk filminde John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır.

Sevgili Hedefim (Wild Target) – 23 Temmuz Cuma- Saat: 19:50

Bu eğlenceli romantik komedide, yaşı geçkince bir kiralık katil olan Victor Maynard orta kalabalıklardan uzak bir hayat sürmektedir. Bu orta yaşlı adam münzevi bir hayat yaşarken aslında gerçek hayatta ürkütücü bir kadın olan annesini mutlu etmeye çalışan bir evlattan başkası değildir. Profesyonelce baktığı işi bir gün kurbanlarından biri olan Rose ile tanışmasıyla beraber sekteye uğrar. Victor Rose’un hayatını bağışlar, ancak bu hareketi ona, kedisini özel dedektif zanneden genç bir çırak kazandırmıştır.

Kötülük Evi (Bad Samaritan) – 23 Temmuz Cuma- Saat: 21:30

İki hırsız, soymak amacıyla bir eve girerler, ancak beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar: Evde, rehin tutulan bir kadın vardır.

John Wick 2 (John Wick 2) – 23 Temmuz Cuma- Saat: 23:20

John Wick efsanesi ve heyecan fırtınası devam ediyor. Filmde aksiyon önce New York’dan Roma sokaklarına taşıyor; finaldeki hesaplaşma ise yeniden New York’da yaşanıyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR