READING

Netflix hesap paylaşımı için fazladan ücret almaya...

Netflix hesap paylaşımı için fazladan ücret almaya başlayacak

Netflix, geçtiğimiz aylarda ücretli hesap paylaşımı özelliğini test edeceğini haberimizde paylaşmıştık. 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık 200 bin abone kaybeden Netflix, mevcut abonelerden elde ettiği geliri artırma çalışmalarına başladı. Bir sonraki mali çeyrekte 2 milyon abone kaybı ön gören şirket, yatırımcılara gönderdiği e-postada, hesap paylaşımını ücretli hale getirerek şirket gelirinin artırılmasına dair açıklamalar bulunuyor.

Şirket, birden fazla kişinin kullandığı hesaplardan elde edilmesi hedeflenen kazancın orta vadeli fırsat olduğunu ifade ediyor: “Şifre paylaşımından para kazanma konusunda kararlıyız. Bu özelliğin üyelik artışından daha önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 100 milyondan fazla hesabın şifre paylaşımıyla birden fazla hanede kullanıldığı platformun bu kararına kullanıcıların ne tepki vereceği merak ediliyor.

Netflix CFO’su Spence Newman, yatırımcılara kullanıcı artışının yılın ikinci yarısında yeniden başlaması gerektiğine dair güvence verdi ve reklamlı aboneliğin de bir seçenek olarak masada olduğunu açıkladı. Yeni özelliklerin gelecek yıl kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak:shiftdelete.net

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR