TRT dizilerine Corona molası

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına ilişkin TRT’den yapılan açıklamada dizi setlerinin iki hafta süresince durdurulduğu belirtildi. Duyuruda kararın, virüsün ülkemizde yayılımını yavaşlatma çalışmalarına katkıda bulunma ve bu süre içerisinde çalışma arkadaşlarını ve toplum sağlığını gözetme sorumluluğuyla verildiğinin altı çizildi.

TRT’nin yayınladığı duyuruda şu sözlere yer verildi: “Bugüne kadar, yapım firmaları aracılığı ile TRT’ye katkı sunan televizyon emekçilerini de sağlıklı tutmak adına bir dizi tedbir alınmıştır. Tüm bu tedbirlere rağmen yoğun insan ve ekipman hareketliliğinin olduğu dizi setlerinde Koronavirüs yayılım riskini engelleyebilecek daha steril bir ortamın oluşturulmasında güçlükler yaşandığı tespit edilmiştir. Bu nedenle, TRT kanallarında yayınlanan dizilerin setlerindeki tüm çalışmalara 2 hafta süre ile ara verilmesine kararlaştırılmıştır.”

Bu önlemlerin yanı sıra iki haftalık aranın ardından çalışmaların devam edip etmeyeceğine ülkenin genel durumu ve belirlenen bazı sağlık şartlarının sağlanmasına bağlı olarak karar verileceği de ifade edildi. Bu zaman zarfında dizilerin yayınlanmamış bölümleri ekranda olmaya devam edecek.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR