READING

Ramo sosyal medyada nasıl karşılandı?

Ramo sosyal medyada nasıl karşılandı?

BKM‘nin Show TV için hazırladığı Ramo 14 Ocak Salı günü Show TV’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda“Ramo” rolünde izleyeceğimiz Murat Yıldırım’ın yanı sıra Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi güçlü oyuncular yer alıyor.
Ramo, ilk tanıtımının yayınlandığı 16 Aralık tarihinden 7 Ocak’a kadar olan sürede sosyal medyada nasıl yankı uyandırdı? Meraklıları için diziyi mercek altına aldık.
Dizinin tanıtım videoları YouTube üzerinden 1.618.826‬  izlenmeye ulaşırken dijital mecralardaki resmi sayfaların takipçi sayıları şöyle sıralanıyor:

  • YouTube: 5.360
  • Instagram: 3.391
  • Twitter: 998
  • Facebook: 342

Sosyal medyada dizi hakkında 16 Aralık-7 Ocak aralığında 9.585 paylaşım yapıldığı görülüyor.

Not: Yalnızca Türkçe iletiler dahil edilmiştir.

Dizi hakkında yapılan paylaşımlarda en yaygın kullanılan mecra Twitter olurken, onu %10.7’lik oranla Instagram takip ediyor. En fazla paylaşım yapılan iller sırasıyla İstanbul, Adana, Ankara, Konya, Bursa, Giresun, Adıyaman, Kayseri ve Trabzon.

Twitter’da en fazla etkileşim alan hashtag ve hesaplar şöyle sıralanıyor:

 

 

 

 

 

 

 

Son tanıtım videosuyla Twitter’da ulaşılan kullanıcı sayısında büyük bir sıçrama yaşandığı görülüyor. Dizi söz konusu tarih aralığında toplam 101.388.917 potansiyel görüntülenmeye ulaşmış.

Instagram’da en sık kullanılan hashtagler ise şunlar:

Dizinin hedef kitlesi daha çok erkek seyirci gibi görünse de sosyal medya paylaşımlarında kadınlar öne çıkıyor.

İletilerde en sık kullanılan ifadelerden oluşan kelime bulutunda oyuncuların isimleri göze çarpıyor. Bu da oyuncuların mevcut hayran kitlelerinin diziyi konuşmaya başladığını gösteriyor.

İletilerin toplandığı ortak konu başlıkları ise şunlar:

Dizinin seyircilerden aldığı en yüksek etkileşimli tepkilerden bazıları şunlar:


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR