READING

Ümmü Gülsüm “Sessizliğin sesi” oldu...

Ümmü Gülsüm “Sessizliğin sesi” oldu

Atv‘nin ilgiyle izlenen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster’e katılan Ümmü Gülsüm Genç sosyal medyanın gündeminden düşmüyor. 11 Ocak Cumartesi akşamı yayına katılan ve kartlar aracılığıyla iletişim kurarak yarışmada bir ilki gerçekleştiren Gülsüm umudu, neşesi ve sempatik tavırlarıyla tüm Türkiye’yi kendine hayran bırakmıştı.

Sosyal CRM ve sosyal veri analizi şirketi Adba Analytics, 11 – 14 Ocak 2020 tarihleri arasında Ümmü Gülsüm ile ilgili sosyal mecralarda (Twitter, Haberler, Forum ve Bloglar) yapılan konuşmaların derinlemesine analizini yaptı.

Ümmü Gülsüm ile ilgili sosyal mecralarda yapılan paylaşım ve yorumlar 133 bin hacme ulaşırken iletilerin potansiyel görüntülenmesinin 664 milyon’a varması Genç’in sosyal medyaya damga vurduğunun kanıtı niteliğinde.

Ümmü Gülsüm’le ilgili yorumların yüzde 82’sinin pozitif içerikli olduğu görülüyor. Paylaşımlarda Gülsüm’ün tüm engellere rağmen azmi ve güleryüzüyle insanlara umut aşıladığıyla ilgili birçok yorum yapılmış. Gülsüm için “Sessizliğin Sesi” ifadesinin kullanıldığını da görüyoruz.

Konuşmaların odaklandığı konu başlıkları ele alındığında Ümmü Gülsüm’ün sempatikliği ve başarısının yanı sıra tebrik mesajları ve Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın yarışmacıyla gerçekleştirdiği video görüşme öne çıkıyor.

Konuşmaların en sık içerdiği kelimeler arasında “Gülsüm”, “Erdoğan”, “Başarı” ve “Yarışma” yer alıyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR