READING

Ümmü Gülsün Genç’e sosyal medyadan büyük des...

Ümmü Gülsün Genç’e sosyal medyadan büyük destek

Atv‘de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster dün akşam Türkiye’yi kendine hayran bırakan bir yarışmacıyı ağırladı. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen yarışmanın son bölümüne Artvin’den yarışmaya katılan 27 yaşındaki Ümmü Gülsün Genç damga vurdu.

4 yaşında geçirdiği ateşli hastalığın ardından konuşma yetisini kaybeden Genç, Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu ve devlet memuru olarak görev yapıyor. Ümmü Gülsün Genç, yarışma boyunca yazı yoluyla iletişimini sürdürerek ve soruları üzerinde şıkların yer aldığı kartonlar aracılığıyla cevaplayarak bir ilke imza attı. Genç mühendis yarışmadan ödülle ayrılması halinde parayı ikiz kardeşlerinin eğitimi için kullanacağını belirtti.

Güleryüzü, azmi ve bilgisiyle izleyenleri kendine hayran bırakan Genç, 250.000 TL değerindeki soruya kadar ulaştı ve 125.000 TL ile yarışmayı tamamladı.

Sosyal medya yarışmaya kilitlendi

Genç’in yarışmaya başlamasıyla birlikte sosyal medyada başlayan hareketlilik gece geç saatlere kadar sürdü. Kısa sürede izleyicilerden binlerce destek mesajı alan yarışmacı #kimmilyonerolmakister etiketiyle Twitter‘da Türkiye en çok konuşulanlar listesinde zirveye yerleşirken, sevilen yarışmacının ismiyle atılan binlerce mesajın ardından “Gülsüm” kelimesi de saatlerce gündemde kaldı. Gece boyunca konuşulmaya devam eden yarışma 12 Ocak sabahında da gündemden düşmeyerek 09:30 itibarıyla toplam 53.297 paylaşıma konu oldu.

İzleyiciler Genç’e verdikleri desteğin yanı sıra samimiyeti ve keyifli sohbetiyle herkesin takdirini kazanan Kenan İmirzalıoğlu’na ve engelli bireylerle ilgili örnek tavrı için Atv yönetimine teşekkür eden paylaşımlarda bulundular.

Paylaşımların toplandığı konu başlıklarında Genç’in pozitifliğiyle yarattığı hayranlık ön plana çıkarken yarışmacının geleceğine dair iyi dileklerin de iletildiği görülüyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR