READING

Bir Zamanlar Çukurova’ya Latin Amerika’...

Bir Zamanlar Çukurova’ya Latin Amerika’dan iki büyük ödül

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği Bir Zamanlar Çukurova Latin Amerika’nın Emmy’si olarak kabul edilen ‘Produ Awards 2020’de bir kez daha başarısını ödüllerle taçlandırdı.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ‘Produ Awards’ ödül töreni MIP Cancun ortaklığıyla gerçekleşti. Üç sezondur ATV ekranında büyük bir başarıya imza atan Bir Zamanlar Çukurova, binlerce aday arasında 3 kategoride finale kaldı. 50 saat süren yayın Latin Amerika ve İspanya’da ulusal kanallar tarafından da yayınlandı. 

Oylamaların finalinde, Bir Zamanlar Çukurova ‘En İyi Yabancı Dizi’ olarak anons edildi ve gecenin en büyük ödüllerinden birini aldı.

Dizide Hünkar karakterine can veren Vahide Perçin ise ‘En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’ seçilirken bu ödülü alan ilk Türk kadın oyuncu oldu. 

Bu ödüllerle birlikte dizi üç sezonda toplam 35 ödül elde etmiş oldu. Yayınlandığı her ülkede ilgiyle izlenen ve rekorlar kıran dizi yayınlandığı günden bugüne kadar dünya çapında 50 ülkeye ulaştı. Bir Zamanlar Çukurova’nın yayınlandığı ülkelerden 14 tanesi, dizilerini tüm dünyaya izleten Latin Amerika ülkeleri. Dizi, bugüne kadar toplamda 56 ülkeye satıldı.İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR