READING

BluTV, Felis Ödülleri’nde büyük ödülün sahibi oldu...

BluTV, Felis Ödülleri’nde büyük ödülün sahibi oldu

BluTV, reklam ve pazarlama dünyasının nabzını tutan en prestijli ödüllerden Felis Ödülleri’nde büyük ödülle ayrıldı. Mediacat’in düzenlediği ve 11-12 Kasım tarihlerinde 16’ncısı gerçekleşen törende BluTV, ‘İlk ve Son’da yer alan ve dünyada bir “ilk” olan ‘Terapi Yorum’ özelliğiyle ‘Marka Deneyimi & Aktivasyon’ kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. BluTV, törenden toplamda 16 ödülle ayrıldı.

BluTV’nin dijital ajansı Punch BBDO, ‘İlk ve Son’ için hazırladıkları ve sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir “ilk” olan ‘Terapi Yorum’ seçeneğiyle ‘Marka Deneyimi & Aktivasyon’ kategorisinde büyük ödülün sahibi olurken, bu proje ayrıca beş Felis ve altı başarı ödülüne de layık görüldü. Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin başrollerini paylaştığı, BluTV’nin büyük ses getiren dizisinde platforma yerleştirilen ikinci bir ses kanalı ile izleyiciler diziyi, bir ilişki terapistinin yorumları eşliğinde izleme şansı yakalıyor. Sosyal medyada da çok konuşulan bu uygulama ile diziyi izleyenlerin neredeyse yüzde 50’lik bir bölümü ‘Terapi Yorumu’ deneyimlemek için ‘İlk ve Son’u ikinci kez izledi.

‘THE HANDMAID’S TALE’A DA ÖDÜL

Türkiye’de sadece BluTV ayrıcalığıyla izleyicilerle ABD ile aynı anda buluşan ödüllü dizi ‘The Handmaid’s Tale’ın 4. sezon fragmanında herkesi büyük bir sürprizle karşılaştı. Punch BBDO’nun özgün fikri ile fragmanlardan birinde Gilead kadınlarının sesi yerine Türkiye’deki kadın protestolarından sesler kullanıldı. Herhangi bir medya bütçesi olmadan organik olarak geniş bir yayılıma kavuşan ‘Protesto Fragman’ adlı bu proje ile BluTV, yine ‘Marka Deneyimi & Aktivasyon’ kategorisinde ‘Düşük Bütçe Büyük Etki’ başlığında Felis Ödülü’ne layık görülürken, yine aynı çalışmayla üç de başarı ödülüyle törenden ayrıldı.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR