READING

Seoul International Drama Awards 2022 adaylıkları ...

Seoul International Drama Awards 2022 adaylıkları açıklandı

2 Ağustos’ta Seul Uluslararası Drama Ödülleri organizasyonu, 39 ülkeden (bölge) 225 eserin ön incelemesi sonucunda 11 ülkeden toplam 24 eser ve 30 bireysel adayın seçildiğini duyurdu. 

“En İyi Dizi” dalında Türkiye’den ATV ekranında izleyiciyle buluşan “Destan”, FOX’ta başarılı bir sezon geçiren Mahkum ve yeni sezon hazırlıkları süren Show TV dizisi Aziz ana yarışmaya katılıyor.

“En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde ülkemizden Destan dizisindeki rolüyle Ebru Şahin ve Camdaki Kız’daki oyunculuğuyla Burcu Biricik aday gösterildi. Murat Yıldırım ise “En İyi Erkek Oyuncu” dalında ödüle uzanmak için yarışacak.

“En İyi Yönetmen” Ödülü, eskiden R&B Pop şarkıcısı Usher’in müzik videolarını yöneten Japon-Amerikalı yönetmen Hiro Murai, “Station Eleven”ın yönetmeni Jeremy Podeswa, “Nobody’s Child”ın Fransız yönetmeni Akim İsker ve South dahil olmak üzere toplam 7 yönetmen KBS’nin “Hee-soo” dizisinin Koreli yönetmeni Choi Sang-yeol aday olarak listelendi. Türkiye’den bu kategoride yarışan isim ise Camdaki Kız dizisinin başarılı yönetmeni Nadim Güç oldu.

Senaryo dalında Türkiye’den isim öne çıkıyor: Mahkum’un senaristi Uğraş Güneş ve Aziz’in ilk sezonunda imzası bulunan Eda Tezcan.

Seul Uluslararası Drama Ödülleri 2022’nin kazananları, 22 Eylül’de Seul’de gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak. 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR