READING

Hakan Günday ve Onur Saylak işbirliğiyle hayata ge...

Hakan Günday ve Onur Saylak işbirliğiyle hayata geçen “Uysallar”ın fragmanı yayında

Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan Ay Yapım imzalı disfonksiyonel aile kara komedisi “Uysallar” 30 Mart’ta yayına giriyor.

Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı dizi sekiz bölümden oluşuyor.

Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR