READING

Şahsiyet’in Meksika uyarlamasının çekimleri ...

Şahsiyet’in Meksika uyarlamasının çekimleri başlıyor

Viacom International Studios (VIS), Puhu TV‘de yayınlanan ve dağıtımcısı Madd Entertainment olan Ay Yapım dizisi ‘El Asesino Del Olvido’nun (Unutmadan Önce) yapımına başlıyor. Ernesto Contreras’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizide başrolleri Damián Alcázar ve Paulina Gaitán paylaşıyor.

2018 yılında ülkemizde yayınlanan Şahsiyet büyük ilgi görmüştü. 2019 yılında Berlin TV Dizisi Festivali, Avrupa Sinematografi Ödülleri ve Medya Tablet Ödülleri de dahil olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası ödüller ve adaylığı olan dizinin başrol oyuncusu Haluk Bilginer ise Uluslararası Emmy® En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Alzheimer teşhisi konan Pascual’ın hafızasını kaybetmeden önce geçmişte işlenen bir suç için adalet aramaya karar vermesini konu edinen gerilim dizisi on bölüm olarak planlandı. Pascual adalet arayışı yolculuğunda, gizemli ölümleri araştıran bir dedektif olan Jimena ile karşılaşıyor.

Dizinin dizinin baş kahramanı Pascual’a, Meksika Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden sayısız ödül alan Meksikalı aktör Damián Alcázar can veriyor. Kariyeri boyunca sekiz Ariel Ödülü kazanan Alcázar, A Wonderful World, The Perfect Dictatorship, Narnia Günlükleri: Prens Caspian The Dandy ve Narcos gibi uluslararası üne sahip birçok başarılı dizi ve filmde yer aldı.

Jimena karakterini canlandıran Paulina Gaitán ise başarılı bir oyuncu ve şarkıcı olarak tanınıyor. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Ariel Ödülü adaylığı bulunan Gaitán, Cappadocia, Narcos ve The Good Girls gibi birçok uluslararası film ve dizide rol aldı. Oyunculuğa 12 yaşındayken başlayan Gaitán’ın içinde yer aldığı projeler arasında 2017 En İyi Dizi Emmy Ödüllü program Mr. Ávila ve Devil Guardian da var.

El Asesino del Olvido’nın yönetmeni Ernesto Contreras’ın en ünlü filmleri arasında Blue Eyelids, Keep Growing: Café Tacuba ve Sundance Film Festivali’nde İzleyici Ödülü ve Ariel Ödülü kazanmış oIan Dream in Another Language var. Contreras aynı zamanda El Chapo, Everyday Heroes ve 2019 Uluslararası Emmy®’de En İyi Uluslararası Dizi ödülünü kazanmış Falco gibi başarılı dizinin de yönetmen koltuğunda oturuyor.

Dizinin yapım şirketi ise ünlü Amores Perros (Paramparça Aşklar Köpekler) ve No Returns Acceptted (Çocuk Büyütme Rehberi) filmleri ile tanınan Monica Lozan önderliğindeki Alebrije. Meksika’da gerçekleşecek çekimlerin şubat ayında başlayıp nisan ortalarında bitmesi planlanıyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR