9 Eylül Sosyal Reyting Sonuçları

Dün akşam ekran önemli bir çekişmeye şahit oldu. Oturmuş bir izleyici kitlesine sahip Yasak Elma ve Zalim İstanbul yeni sezonlarına başlarken yaz ekranını süsleyen Canevim ve Star TV‘nin iddialı yeni sezon projesi Çocuk aynı anda seyirciye merhaba dediler. Gün boyu elde edilen sosyal medya reytinglerine göre pazartesinin şampiyonu Zalim İstanbul oldu. Dizilerin karşılaştırmalı saatlik sosyal reytinglerini tabloda görebilirsiniz.

Zalim İstanbul 6247 paylaşımla gün birincisi olurken; onu 3018 iletiyle Yasak Elma, 2 bin 446 paylaşımla Çocuk ve 195 iletiyle Canevim izledi.

Zalim İstanbul’da olumlu yorumlar Nedim karakteri etrafında yoğunlaşıyor. Diziseverler Sıkça Agah’ın gerçekleri görmemesinden yakınan olumsuz yorumlarda bulunmuş. Yasak Elma‘da Ender’in ortaya çıkmasıyla ilgili beklentiyi ifade eden paylaşımlar çoğunlukta. Olumsuz yorumlarsa Şahika karakterinin kötülüklerine odaklı görünüyor. Çocuk dizisinde Efe ve Şule arasındaki anne-çocuk sıcaklığı içeren duygusal sahneler ve İsmail Hacıoğlu’nun ekrana dönüşü olumlu yorumların önemli bir kısmını oluşturuyor. Olumsuz yorumlar seyircinin Şule karakteriyle empati kurmakta zorlandığını ve karakterin motivasyonunu ikna edici bulmadığını gösteriyor. Canevim‘de ise yorumlar büyük oranda başrol çiftin duygusal sahnelerinin yarattığı olumlu duygularla yazılmış.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR