READING

Bay Yanlış ilk bölüm sosyal medya performansı

Bay Yanlış ilk bölüm sosyal medya performansı

Fotoğraf: Twitter/bayyanlisfox_

Gold Film’in yapımcılığında FOX ekranı için hazırlanan Bay Yanlış 26 Haziran Cuma akşamı ilk bölümüyle ekrandaydı. Başrollerini Can Yaman ve Özge Gürel’in paylaştığı dizi Türkiye’de ve yurt dışında uzun süre Twitter gündeminde kalarak sosyal medyada güçlü olacağının sinyalini ilk bölümden verdi. Biz de Bay Yanlış‘ın ilk bölümü sosyal medyada nasıl bir yankı yaratmış diyenler için diziyi mercek altına aldık.

Resmi hesaplara baktığımızda yapımın Instagram hesabı şimdiden 111 bin takipçiye ulaşırken YouTube kanalı da 112 bini aşkın takipçiyle parlak bir dijital performans vadediyor. Twitter’da ise diziyi 12 binin üzerinde kullanıcı takip ediyor. (28 Haziran 2020 verileri)

Sosyal mecralarda 26-27 Haziran tarihlerinde dil sınırlaması olmaksızın toplanan verilere göre Bay Yanlış hakkında 299 bin 835 ileti paylaşıldı. Paylaşımların yalnızca %29.2’sinin Türkçe olmasından yola çıkarak dizinin şimdilik ağırlıklı olarak yurt dışından talep gördüğünü söylemek mümkün. İlk bölümün yayınlandığı 26 Haziran günü en yoğun konuşulma hacmi ise saat 19-20 aralığında gözlemlendi.

Prime time konuşulma hacmi

Dizinin en fazla konuşulduğu mecra olan Twitter’daki potansiyel etkileşimi 160 milyonu aştı. Dizinin en çok konuşulduğu ülkeler sırasıyla Türkiye, İspanya, İtalya, Brezilya, Arjantin, ABD, Yunanistan, Portekiz, İran ve İngiltere oldu. Yapımın ülkemizde en popüler olduğu şehirler ise İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Denizli ve Samsun olarak tespit edildi.

Potansiyel görüntülenme

Dizi hakkında Twitter’da en fazla etkileşim alan hesaplar ve hashtag’ler ise şöyle:

Popüler hesaplar ve hashtag’ler

Seyirciler dizi hakkında ne dedi? İşte yorumcuların iletilerinde en fazla tekrar eden konu başlıkları:

Konu tekerleği

Dizi hakkında yapılan paylaşımların genel olarak tanıtmaya yönelik olduğu, çoğunlukla oyuncuların hayranlarının heyecanı ve iyi dileklerini yansıttığı görülüyor.

Kullanıcıların iletilerinde en sık geçen ifadeler ise kelime bulutunda:

Kelime bulutu

Dizi hakkında en fazla etkileşim alan paylaşımlar başrol Can Yaman ve resmi hesaba ait.

Bakalım Bay Yanlış önümüzdeki bölümlerde sosyal medyada gösterdiği performansı televizyon reytinglerinde de gösterebilecek mi? Dizide emeği geçen herkese bol şans diliyor, izleyicilere şimdiden iyi seyirler diyoruz…


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR