READING

Dizi ve oyun dünyası Zula’yla bir araya geliyor...

Dizi ve oyun dünyası Zula’yla bir araya geliyor

Show TV’nin yalnız ekran başını değil sokak kültürünü de etkisi altına altına alan dizisi Çukur ve MMOFPS oyunu Zula bir ilke imza atıyor. Ülkemizde dizi ve oyun sektörü Türkçeye çevrimiçi kitle katılımlı birinci şahıs nişancılı oyun şeklinde çevrilen MMOFPS aracılığıyla ilk kez bir araya gelecek. InGame Group ve Ay Yapım 1 Ekim’den itibaren Çukur Haritası’nı oyun bünyesine ekleyerek Türkiye ve yurt dışındaki milyonlarca Zula oyuncusuna Çukur heyecanı yaşatacak. İçerisinde çeşitli oyun stüdyolarını ve bir oyun yayın firmasını barındıran InGame Group ve Türk dizi sektörünün öncü firmalarından Ay Yapım’ın işbirliğiyle hayata geçirilen projede dizinin iki sevilen karakteri olan Cumali Koçovalı ve Azer Kurtuluş da yer alacak.

Örnek niteliğindeki projenin detayları, Nonstop Zula Espor Merkezi’nde InGame Group Kurucu Ortağı Burak Gözalan, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, Çukur dizisi oyuncuları Necip Memili ve Cihangir Ceyhan’ın katıldığı basın toplantısında açıklandı. İki popüler mecranın kesişiminin yarattığı heyecanı anlatan InGame Group Kurucu Ortağı Burak Gözalan şunları söyledi:

“InGame Group, Türk mühendislerce tasarlanan yerli oyun Zula ile bugün Türkiye’de ve dünyada 26 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Türkiye’nin yanı sıra 3 farklı kıtada, 10 bölgede, 11 farklı dilde oynanan oyunlar üretiyoruz.
Merkezine oyunu değil, oyuncuyu alan ve yatırım hedeflerini buna göre planlayan InGame Group, bünyesindeki oyun sektörünün farklı alanlarında uzmanlaşan 4 şirketiyle yeni projeler üretmeye ve yatırımlar gerçekleştirmeye hız kesmeden devam ediyor. Günümüzde izleyicilerin beklentisi daha çok heyecan ve deneyim. Oyunda da, dizide de gençler daha çok interaktif uygulama ve daha çok heyecan istiyor. Tek bir içeriğin tekdüze dünyası gençlerin yol haritasından siliniyor. Biz de Zula ve Çukur gibi Türkiye’nin iki önemli markası olarak bu alanda bir ilke imza atıyoruz. Online eğlence ve klasik medya eğlencesi arasındaki fark kapanıyor. Her iki dünyanın popüler karakterleri ve içerikleri birbirlerine misafir olmaktan çıkıyor artık aynı evi paylaşıyorlar. Bunun ilk örneği Türkiye’de Zula ve Çukur projesinde deneyimlenecek, Çukur heyecanı Zula’da yaşamaya devam edecek.
Önümüzdeki yıllarda oyun sektörü ve sinema endüstrisinin iç içe girdiğine çok daha fazla şahit olacağız. Oyun ayrı bir disiplin olmaktan çıkıp, diziden sinemaya müziğe tüm eğlence sektörünün içine nüfuz edecek. “

Game of Thrones, La Casa de Papel gibi başarıdan başarıya koşan dizilerin oyun pazarına girmesi doğrultusunda böyle bir projenin Türkiye dizileri için de çok önemli olduğunu belirten Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, “Ürettiğimiz diğer diziler gibi Çukur da dünyada birçok ülkede izleyiciyle buluşuyor. Dizi ve oyun sektörleri, Türkiye’ye hali hazırda yüksek katma değer sağlayan sektörler. Bu işbirliğinin hem her iki sektöre hem de ihracata katkı sağlayacağına inanıyorum. Ay Yapım için bu bir ilk adımdır, bundan sonra da oyun dünyasına yönelik projelerimiz olacak.” cümleleriyle düşüncelerini ifade etti.

Dizide canlandırdığı Cumali Koçovalı karakteriyle diziseverlerin beğenisini toplayan Necip Memili de “Zula’nın tüm Türkiye’de milyonlarca insan tarafından keyifle oynanan bir oyun olduğunu biliyorum. Bu nedenle bu projenin parçası olmak, dizideki canlandırdığım karakterin bir oyun karakterine dönüşmesiyle bir ilke imza atmak gerçekten heyecan verici. Hayranlarımız artık diziyi izlemekle kalmayıp, Zula içinde kendi Çukur maceralarını da yaşayabilecekler.” dedi.

Azer Kurtuluş karakteriyle geçtiğimiz sezon sevilen dizinin kadrosun giren Cihangir Ceyhan ise “Küçüklüğümde atari salonlarında çok vakit geçirdim. Yani ben de bir oyuncuyum. Bu nedenle bir oyun karakterine hayat vermek ve Zula oyuncularının oyun deneyiminin bir parçası olmak bana müthiş geliyor. Dizideki heyecan oyunda da devam edecek, dizinin hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki takipçileri Zula ile Çukur heyecanını her an yaşayabilecekler.” dedi.

Kaynak: https://www.thebrandage.com/


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR