READING

BluTV’nin yeni dizisi ‘Kıyma’nın ilk bölümü mangal...

BluTV’nin yeni dizisi ‘Kıyma’nın ilk bölümü mangal partisi eşliğinde izlendi

BluTV’nin mahalle kültürünü ve sokak dilini eğlenceli ve trajikomik bir şekilde anlatan yeni dizisi Kıyma’nın ilk iki bölümünün seyirciyle buluşması şerefine düzenlenen organizasyonda, dizinin ekibi ve oyuncuları davetlilerle bir araya geldi. BluTV’nin en sevilen yapımlarından ‘Sıfır Bir Adana’ ve ‘Sokağın Çocukları’nın yaratıcılarının yeni dizisi ‘Kıyma’, büyük coşkuyla karşılandı. ‘Organizasyonda dizinin ilk iki bölümü izlenirken, davetlilere meşhur Adana kebabı ikram edildi. ‘Kıyma’nın birbirinden eğlenceli sahneleri kahkahaya boğdu.

“Şehirler değişir, sokaklar asla!”

Suç ve aksiyonun bolca yer alacağı ‘Kıyma’da özlenen sokak mizahı da özellikle karakterler arası diyaloglarda yaşanacak. Hapisten çıktıktan sonra Adana’dan ayrılıp İstanbul’da temiz bir hayat kurmaya gelen Ömer, Poyraz ve Tufan bütün umutlarını kıyma kebabına bağlıyor. Açtıkları dükkan Ömer, Poyraz ve Tufan için hayatlarındaki en önemli şey olacak.

Dizinin Konusu

Ömer, Poyraz ve Tufan 3 yıl hapiste yattıktan sonra Adana’dan İstanbul’a gelip bir kebapçı açarlar. Artık illegal dünyayla işleri bitmiştir. Ancak gerçekler planladıkları gibi olmaz. İstanbul’da daha dükkanı kiralarken dolandırılınca paralarını geri almak için girdikleri yolda yeni bir dünyayla karşılaşırlar. Büyük ve saygı duyulan bir mafya babası olan Dayı’nın güvenini kazanırlar. Dayı’nın oğlu Yiğit ilk günden beri Ömer, Poyraz ve Tufan’a düşman olur, daha sonra da karşılarına çıkacaktır.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR