READING

Mert Baykal’ın yönettiği Sıcak Kafa dizisi s...

Mert Baykal’ın yönettiği Sıcak Kafa dizisi sete çıktı

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve ses yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgının konu alındığı, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana gelecek Netflix orijinal dizisinin çekimlerine İstanbul’da başlandı. Yapımcılığı Timur Savcı’ya ait olan distopik macera türündeki dizi sekiz bölümden oluşuyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakaçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer gibi ünlü isimler yer alıyor. Senaryoyu kaleme alan isimler ise Mert Baykal, Zafer Külünk, Gökhan Şeker, Müjgan Ferhan Şensoy.

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Sıcak Kafa’nın 2022 yılının ilk yarısında tüm dünyada aynı anda yayına girmesi bekleniyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR