Sosyal medyada Elimi Bırakma

TRT1 ekranının başarılı dizisi Elimi Bırakma yaz tatilinin ardından 8 Eylül Pazar akşamı seyircisine kavuşuyor. Üs Yapım ikinci sezonda reji, senaryo ekibi ve oyuncu kadrosunda değişiklikler yaparak diziyi yeni ekibin taze bakışına emanet etti. Bu değişikliklerin ne kadarı seyirci yorumları dikkate alınarak verildi bilinmez ama dizinin sosyal medyayı epey aktif kullanan bir izleyici kitlesi olduğunu ilk sezon istatistiklerinden anlayabiliyoruz.

Elimi Bırakma seyircisi dizi hakkında en fazla Twitter’da konuşuyor.

Dizinin ekrana gelmeye başladığı 23 Temmuz 2018’den sezon finalinin olduğu 2 Haziran 2019’a kadar geçen sürede yapım hakkında 2 milyon 958 bin 358 ileti yayınlanmış.

Dizinin sosyal medya etkileşiminin önemli bir kısmını başrol çiftini ön plana çıkarmak için yapılan trend topic çalışmaları oluşturuyor. Bunun haricindeki olumlu yorumlar yine Azra ve Cenk’in romantik sahnelerine odaklanıyor. Olumsuz yorumlar ise çiftin ayrı düştüğü ve Azra karakterinin sorunlar karşısında edilgen kaldığı durumlar üzerine yoğunlaşıyor. Diziden bahsederken en sık kullanılan ifadeler aşağıdaki kelime bulutunda görülebilir.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR