READING

Teşkilat pazar günü TRT 1’de başlıyor

Teşkilat pazar günü TRT 1’de başlıyor

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği ‘Teşkilat’, 7 Mart Pazar akşamı yayınlanacak ilk bölümüyle TRT 1 ekranında izleyicisiyle buluşuyor. 

Türkiye’ye karşı harekete geçen karanlık bir yapı, planlarını devreye sokarak uluslar arası anlamda dikkat çeken Türkiye’nin İHA ve SİHA programını hedef alır. Bu sürpriz hamlenin ardından Millî İstihbarat Teşkilatı çatısı altında gizli bir ekip kurulmasına karar verilir. 

“SİZE ÖLMEYİ TEKLİF EDİYORUM”

Deneyimli istihbaratçı Mete Bey (Mesut Akusta) öncülüğünde kurulacak bu ekibin yurtiçi ve yurtdışında birçok gizli operasyona imza atması planlanırken; ekip üyelerinin resmiyette ölmüş olması gerekliliği ortaya çıkar. Mete Bey ekipte düşündüğü Zehra (Deniz Baysal Yurtcu), Hakkı Dayı (Tuncer Salman), Pınar (Ezgi Şenler), Hulki (Nihat Altınkaya), Uzay (Serdar Yeğin) ve Gürcan’la (Ahmet Uğur Say) tek tek görüşerek her birine, kendilerini tanıyan herkesin ve ailelerinin kendilerini “ölmüş bilmesi” gerektiğini söyler ve bunu kabullenmelerini teklif eder…

DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLUN BAŞINDA

Teşkilatın en iyi istihbaratçılarını bir araya getiren bu ekibin liderliği için teşkilatın en gözde ismi Serdar Kılıçaslan (Çağlar Ertuğrul) seçilir. Serdar, vatan sevgisi ile aşkı Ceren (Ezgi Eyüboğlu) arasında kalırken; ekibin her biri kendi alanında uzmanlaşmış istihbaratçılardan oluşan diğer üyeleri de, geri dönüşü olmayan bir yola gireceklerinin farkına varır. 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR