Yeni dizi Tutunamayanlar başlıyor

Başrollerinde; Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz ve Şinasi Yurtsever gibi oyuncuların yer aldığı absürt komedi dizisi Tutunamayanlar 7 Ocak Salı akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranındaki yolculuğuna başlıyor.

İlginç konusu ve 60 dakikalık formatıyla cesur bir atılım olarak nitelendirilen yapımın kısa süreli televizyon dizilerine de örnek teşkil etmesi bekleniyor. Yönetmenliğini Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu’nun yaptığı projenin yapımcılığını İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film üstleniyor. Dizinin senaryosu ise Mustafa Karataş ve Osman Nail Doğan’a ait.

Komedyenliği ve başrolünde yer aldığı Nuri Bilge Ceylan filmi Ahlat Ağacı‘ndaki (2018) performansıyla göz dolduran Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu’nun başrollerini paylaştığı dizide, usta oyuncu Zafer Algöz’ün yanı sıra Şinasi Yurtsever, Özlem Tokaslan, Bora Akkaş, Hande Katipoğlu, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Bülent Çolak gibi ekranın sevilen isimleri yer alıyor.

Tutunamayanlar’ın hikâyesi

Hayatı boyunca iş deneyimi olmamış ve çalışmaya niyeti olmayan Tarık (Doğu Demirkol) gittiği bir iş mülakatında, çok zenginken babasının iflas etmesiyle her şeyini kaybeden İrem’e (Ece Çeşmioğlu) aşık olur. Artık yaşayacak bir yeri olmayan İrem, Tarık’ın davetiyle yaşadığı mahalleye gelir ve mahalledeki kitap kafede işe başlar. İrem’in hayali başarılı olmak, kendi işini kurmak ve günü geldiğinde tekrar eski hayatına dönebilmektir.

İrem’i etkilemenin yolunun iş kurmaktan geçtiğini gören Tarık ise bir gün bağnaz ve vizyonsuz İlham Perisi İlhan’la (Zafer Algöz) karşılaşır. İlham Perisi’nin verdiği fikirlerle hepsi başarısız olacak olan birbirinden eğlenceli iş girişimlerine atılır.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR