READING

Yeni Netflix dizisi Kuş Uçuşu’ndan ilk karel...

Yeni Netflix dizisi Kuş Uçuşu’ndan ilk kareler geldi

Başrollerini Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un paylaştığı Kuş Uçuşu bir süredir sosyal medyada sabırsızlıkla bekleniyordu. Başrol oyuncularının sevenleri uzun zaman Kuş Uçuşu ne zaman başlıyor sorusunun cevabını aradı. Netflix nihayet bugün yaptığı duyuruyla seyircilerin yüzünü güldürdü. Diziden paylaşılan ilk karelerle birlikte yayın tarihi de açıklandı. Kuş Uçuşu, 3 Haziran’da izleyiciyle buluşacak. Dizide başrol oyuncularının yanı sıra Burak Yamantürk, İrem Sak ve Defne Kayalar gibi sevilen isimler de yer alıyor.

Yapımcılığını Kerem Çatay’ın, yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Deniz Yorulmazer’in oturduğu 8 bölümlük Kuş Uçuşu’nun konusu ise kısaca şöyle;

Kuş Uçuşu dünyada hala karar verici pozisyonlarda duran X kuşağıyla, yeni gelmekte olan Z kuşağının çarpışmasını anlatıyor.

X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı’yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş, en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı’nın, yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanamayacağını sorgulayacak.

Dizinin tanıtımında şu sözler yer alıyor: “Bu bir av ve avcı hikayesidir. Ormanda izlenen bir aslan ve yüksekten uçan avcı bir kuşun hikayesi. Kuş uçtukça, aslanın tüyleri ürperir. Bunun yaklaşan tehlike ve hatta onun sonu olduğunu bilemez. Çünkü o aslandır. Bir kuş tarafından öldürülebileceğini düşünmez bile.”   


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR