READING

47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin Yıldızı Par...

47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nin Yıldızı Parlayanlar’ı belli oldu

47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde bu yıl 6. verilecek Yıldızı Parlayanlar Kategorisi’nin kazananları belli oldu. Ödülün sahipleri ise, başarıları, yetenekleri, kariyerlerinde yaşadıkları dönüşüm ve güçlü duruşlarıyla yıl boyunca kendilerinden söz ettiren üç genç yetenek: Ahsen Eroğlu, Cemre Baysel ve Melis Sezen.

Pantene Yıldızı Parlayanlar Ahsen Eroğlu, Cemre Baysel ve Melis Sezen kimdir?

Ahsen Eroğlu

1994 yılında Çorlu’da doğdu. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunu olan Ahsen Eroğlu, ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’, ‘Anne’, ‘Kızlarım İçin’ ve ‘Kuzgun’ gibi önemli projelerde rol aldı. Son olarak ‘Menajerimi Ara’ dizisinde Dicle karakteriyle izleyici karşısına çıkan genç oyuncu yakın zamanda ilk uzun metrajlı filmi ‘Sardunya’ ile sinemaseverlerle buluştu. Bu seneki Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde Genç Cadı Ödülü’nü kazanan Eroğlu, oyunculuk kadar resim yeteneğiyle de konuşuluyor.

Cemre Baysel

İzmir doğumlu Cemre Baysel kariyerine Yeşil Deniz dizisindeki Gonca rolü ile başladı. 2014 yılında başladığı oyunculuk kariyerini şimdi ise Baht Oyunu dizisindeki Ada karakteri ile devam ettirmektedir. Eğitimine Ege Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nde devam etmekte olan genç oyuncu rahat ve sakin bir yaşamı tercih ediyor.

Melis Sezen

Sadakatsiz dizisindeki Derin karakteri ile hafızalara kazınan Melis Sezen, 1997 İstanbul doğumludur. Oyunculuk kariyerine küçük yaşta tiyatro ve drama ile başlayan genç oyuncu aynı zamanda Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü öğrencisidir. Melis Sezen dizi kariyerine 2016 yılında canlandırdığı Asya karakteri ile Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile başlamış, 2018 yılında ise Şampiyon Bold Pilot ’daki Esra karakteri ile film kariyerine adım atmıştır.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR