READING

94. Oscar Ödülleri töreninde tartışma yaratan kara...

94. Oscar Ödülleri töreninde tartışma yaratan karar

Bu yıl 94’üncüsü düzenlenecek Oscar Ödül Töreni, her geçen yıl azalan reytinglerini yeniden artırmak ve seyircinin ilgisini çekmek için yeni bir düzenlemeye gidiyor. Bu düzenlemeye göre 27 Mart’ta ödüller açıklanırken seramonideki 23 kategorinin hepsi canlı yayınlanmayacak.

The Hollywood Reporter‘ın haberine göre, Oscar Ödülleri töreni, çok uzun sürmesi nedeniyle eleştiriliyor ve bu durum reytingleri de olumsuz etkiliyor. Bu nedenle yapılacak değişiklikle kısa belgesel, kurgu, makyaj-saç, orijinal şarkı, prodüksiyon tasarımı, kısa animasyon, kısa canlı aksiyon ve ses ödülleri canlı yayından önce verilecek. 23 kategorinin 8’inde kazananların ödül konuşmalarının bant kaydı canlı yayın aralarına eklenecek.

Öte yandan Akademi’nin bu kararı sinema sektöründe giderek büyüyen bir tepkiye yol açtı. Canlı yayından çıkarılan bölümlerin de diğerleri kadar önemli olduğunu vurgulayan yönetmen, senarist ve sektör emekçileri Akademi’yi bu kararından geri dönmeye davet eden sosyal medya paylaşımları yapıyor. Yayınla ilgili karardan geri dönülüp dönülmeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR