READING

BluTV son 1 yılda 20 ödüle layık görüldü

BluTV son 1 yılda 20 ödüle layık görüldü

BluTV, beğeniyle izlenen içeriklerin yanı sıra gerçekleştirdiği yenilikçi pazarlama stratejileri ve uygulamalarıyla birçok ödülün sahibi oldu.

BluTV’nin geçtiğimiz yıl yayına aldığı ve dünyada ilk kez bir içerikte bulunan ‘Terapi-Yorum’ özelliği ile birçok ödüle layık görülen ‘İlk ve Son’ dizisi, 12 Mayıs akşamı gerçekleştirilen Effie Ödülleri’nde iki kategoride ödüllendirildi. BluTV, ‘Terapi-Yorum’ özelliği ile “Medyada Yenilikçilik” alanında Altın Effie alırken “Medya, Yayın, Dijital Platformlar” kategorisinde ise Gümüş Effie’nin sahibi oldu.

Effie’deki başarısıyla son bir yıldaki ödül sayısını 20’ye yükselten BluTV daha önce Mediacat’in düzenlediği Felis 2021’de Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü’nde Büyük Ödül, Medya Bölümü’nde 3, Markalı İçerik ve Eğlence Bölümü’nde 1, Marka Deneyimi ve Aktivasyon Bölümü’nde 1 Felis ve 6 Başarı Ödülü aldı.

Mediacat’in “En Yaratıcı 50” listesinde yer alan BluTV,  ‘The Handmaid’s Tale: Protesto’ fragmanıyla “Marka Deneyimi & Aktivasyon” kategorisinde “Düşük Bütçe Büyük Etki” başlığında 1 Felis ve 3 Başarı Ödülü’ne de layık görüldü. BluTV ayrıca; Kristal Elma Ödüleri’nde yine protesto fragmanıyla 1 Kristal ve 1 Büyük Ödül ve  Social Media Awards’da Dijital Yayın Platformları kategorisinde 1 Gümüş ödül aldı.

BluTV’nin başarıları hakkında açıklamada bulunan Chief Marketing Officer (CMO) Merve Naz Atmaca “BluTV olarak platforma değer katan pazarlama iletişimiyle çok başarılı bir yıl geçirdik. Özenle seçilmiş içeriklerimizin pazarlama iletişimini hak ettiği şekilde yapmak ve platformun büyümesini desteklemek bizim için çok önemliydi. Başarımızı sektörün en prestijli ödüllerinin hepsini alarak taçlandırdığımız için çok mutluyuz” dedi.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR