READING

beIN CONNECT dizisi Fandom’un afişi ve ilk tanıtım...

beIN CONNECT dizisi Fandom’un afişi ve ilk tanıtımı yayınlandı

Yapımcılığını OM CONTENT’in kurucuları Uğur Atukman Taban ve Itır Özoflu’nun üstlendiği, ünlü senarist/yönetmen Tayfun Güneyer’in yazıp yönettiği “Fandom” mini dizisinin afişi ve ilk teaser’ı izleyici ile buluşuyor. Özgün senaryosu ve güçlü kadrosuyla yeni sezonda yayın hayatına başlayacak olan Fandom’un başrol oyuncuları Şahin Irmak, Tuğçe Altuğ ve Eren Vurdem dizinin afişi için kamera karşısına geçerken, diziden ilk görüntüler de paylaşıldı.

“Fandom”, televizyon dizilerinin fanatik hayranlarının sosyal medyada “fandom” adı altında örgütlenip, dizileri yazan senaristlere karşı verdikleri savaşı anlatırken, aynı anda TV ve dizi sektörünü kara mizah türünde eleştirel bir yaklaşımla ele alıyor.

beIN ORIGINALS etiketli yeni dizi “Fandom”da, Türkiye’nin en ünlü senaristlerinden Can Aslan’ın (Şahin Irmak) katıldığı bir TV programında, 9 sezon ve 1980 bölümdür senaryosunu yazdığı günlük pembe dizi İhanet Rüzgarı’na sezon sonunda final yaptıracağını açıklaması sonrasında, dizinin “fandomu” Ferda (Tuğçe Altuğ) bir gece Can’ın evine gelip, onu kendi evinde esir alıyor ve Can’ı evin bodrum katındaki sığınağa hapsedip, Can’ın bilgisayarını, cep telefonunu, email ve sosyal medya hesaplarını ele geçirip, önce diziye final yapmaktan vazgeçtiğini ilan ediyor, sonra da Can’ın yerine dizinin yeni bölümlerini yazmaya başlıyor.

Ferda, Can’ın yerine ve tek başına dizinin senaryolarını yazarken; evinin bodrum katına hapsolmuş haldeki zavallı senarist Can, en başta nefret ettiği Ferda’nın aslında kendisini bodruma kapatarak ona çok büyük bir iyilik yaptığını anlıyor ve zamanla Can ile fandom Ferda arasında “Stockholm sendromu” türünde, büyük bir aşk doğmaya başlıyor. Bu sırada, cinayet bürosu amirlerinden Ayaz (Eren Vurdem) ve yardımcısı Neco (Ozan Güçlü) Can’ın evinin etrafında dönen bazı tuhaf cinayet vakalarını araştırmaya başlayınca, onlar da bu sürükleyici ve gizem dolu maceranın bir parçası haline geliyorlar.

Ayaz’ın yaşlı annesi Fatma, Ferda’nın gündüzleri bakıcılık yaptığı özel yaşlı bakım evinde kaldığı için ve Ayaz, Ferda’dan platonik şekilde hoşlandığı için, işler iyice karışıyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR