“Made in Turkey” @ Netflix

Netflix bugün dünyadaki milyonlarca üyesinin Türkiye’de üretilen yapımlara daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlayacak “Made in Turkey” içerik koleksiyonunu kullanıma açtı. Bu sayede Türkiye’nin hikayeleri 190 ülkedeki 167 milyonu aşkın üyeyle özel bir koleksiyonda buluşacak.

Yerli yapımlara ulaşmak için Netflix üyelerinin netflix.com/MadeInTurkey adresini ziyaret etmesi yeterli olacak. Koleksiyon, üye olmadığı halde, hangi Türk yapımlarının sunulduğunu görmek isteyen kişiler tarafından da ziyaret edilebilecek.

Diğer yandan Netflix, yerli yapımları sıkça tercih eden Türkiye’deki üyelerine yönelik olarak, web arayüzündeki navigasyon menüsüne ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerini eklemesiyle 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesinin işini kolaylaştırmış oldu.

Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı yapımların yanı sıra orijinal ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor. Bunların arasında Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216, Masum gibi sayısız lisanslı yapım bulunuyor. Türkiye’de üretilen yapımlar, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri tarafından farklı dillerdeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR