READING

2019’un en sevilen Güney Kore dizileri

2019’un en sevilen Güney Kore dizileri

Sadece sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla değil, Netflix gibi uluslararası çevrimiçi yayın yapan platformların artmasıyla da yabancı dizilere ulaşmamız daha kolay hâle geldi. Güzellik ve cilt bakımı uygulamalarından pop müziğe kadar uzanan bir yelpazeyle kültür ihraç etmeye başlayan Güney Kore, yelkenlerini doldururken dizi sektörünü dünyaya tanıtmayı da ihmal etmiyor. Bu hikâyeler, Güneşi Beklerken (2013, D Production) ve Hayat Şarkısı (2016, Most Production) gibi daha birçok başarılı uyarlamayla Türk televizyonlarında da kendine yer buluyor. Bu dosyamızda, 2019 yılında izleyicilerinden en yüksek puanları alan Güney Kore dizilerini sizin için derledik. Belki de gelecek günlerde ekranlarımız yeni uyarlamalarla şenlenir. Kim bilir!

Abyss (어비스): Pek de ahım şahım olmayan bir bedende hayata gözlerini yuman iyi ruhlu Cha-Min, gizemli bir varlığa ait gizemli bir sihirli küre olan Abyss aracılığıyla yakışıklı bir delikanlı olarak yepyeni bir bedende hayata döner. Bu gizemli varlık, Cha-Min’i yalnızca hayata döndürmekle kalmaz, Abyss’i de ona emanet eder. En yakın kız arkadaşı Se-Yeon’un bir cinayete kurban gittiğini öğrenen Cha-Min, Abyss’i kullanarak dostunu yeni bir bedende canlandırır ve ikili bir yandan yeni bedenlerine adapte olmaya çalışırken bir yanda da katili aramaya başlarlar. Ünlü K-pop grubu S.O.U.L’dan tanıdığımız Ahn Hyo-Seop ve 2008 yapımı Scandal Makers dizisiyle şöhret basamaklarını tırmanan Park Bo-Young’un başrolünde olduğu Abyss’i merak edenler diziyi Netflix’ten izleyebilir.

Arthdal Chronicles (아스달연대기): Korkusuz bir Wahan savaşçısı olan Eun-Sum, Arthdal’a felaket getirecek bir kaderle dünyaya gelmiştir. Hem kendi kabilesini korumak hem de gücünü ispatlamak için birbirinden farklı maceralara atılan Eun-Sum, Arthdal’ın ilk kralı olmayı hayal eden savaş kahramanı Ta-Gon’la karşı karşıya gelir. Başrollerinde Jang Dong-Gun, Jung Jae-Won, Song Joong-Ki, Kim Ji-Won ve Heo Jung-Eun’un olduğu Arthdal Chronicles, Netflix üzerinden izlenebilir.

The Light in Your Eyes (눈이부시게):Haber spikeri olma hayalleri kuran Kim Hye-Jan zaman yolculuğuyla zamanda ileri gider. Tek sorun, yaşlanmış olmasıdır. Her ne kadar hayata son derece olumlu yaklaşsa da gençliğinin tadını çıkaramadığı için biraz üzgündür. Muhabir olma hayaliyle yaşayan Lee Joon-Ha ise sahip olduğu zamanın değerini bilmeyen sıradan bir gençtir. Han Ji-Min ve Nam Joo-Hyuk’un başrollerinde olduğu The Light in Your Eyes yaşam savaşı veren Kim Hye-Jan ve Lee Joon-Ha’nın etrafında dönüyor.

My Fellow Citizens! (국민여러분!): Çocukluğundan beri usta bir dolandırıcı olan ve polise hiç yakalanmamasıyla övünen YangJung-Kook’un yolu Mi Young’la kesişir. Bir polis olan Mi Young’un mesleği, romantik hayatı üzerinde olumsuz etki etmektedir.Yavaş yavaş birbirini tanımaya başlayan çiftin ilişkisi, Mi Young’un polis olduğunu Yang Jung Kook’a söylemesiyle zorlu bir çıkmaza girer. Choi Si-Won ve Lee Yoo-Young’un başrollerinde olduğu My Fellow Citizens! her bölümüyle masum aşkın ne olduğunu izleyicilere göstermeyi amaçlıyor.

Item (아이템): Güçlü bir adalet duygusuna sahip savcı Kang Gon, yeğenini kurtarabilmek için doğaüstü olayların realiteyle iç içe geçtiği bir davayı ayrıntılı olarak incelemeye başlar. Gizemli güçlere sahip nesnelerin ardındaki sırları açığa çıkarmaya çalışan Kang Gon, hiçbir durumda soğukkanlılığından ödün vermeyen ceza profesörü Shin So-Young ile karşılaşır. Bakalım savcımız tüm sırları çözüp yeğenini kurtarabilecek mi? JuJi-Hoon ve Jin Se-Yeon’un’un başrollerinde olduğu Item, bize büyülü bir davanın kapılarını aralıyor.

Kingdom (킹덤):Joseon Hanedanlığı’nın veliaht prensi Lee Chang, ölen Joseon Kralı’nın dirilmesinden sonra tıpçılar tarafından bilinmeyen bir salgın hastalığın tüm ülkeye yayılmasının nedenini araştırmaya başlar. Başrollerinde Ryoo Seung-Ryong, Sense 8 dizisiyle kalbimizi çalan Bae Doo-Na ve Item dizisinden aşina olduğumuz JuJi-Hoon’u kadrosunda barındıran Kingdom bizi sürükleyici bir maceraya davet ediyor.

Love Alarm (좋아하면울리는): Netflix’in sevilen Güney Kore dizilerinden Love Alarm, kullanıcıların arasında romantik duygular yeşerdiğinde onlara alarm gönderen bir uygulama üzerinden hayatının aşkını bulmayı hedefleyen gençleri konu ediyor. Kim So-Hyun, Song Kang, Jung Ga-Ram ve Shin Seung-Ho’nun başrollerini çektiği hikâyede karakterler aşkın izini sürüyor.

My First First Love (첫사랑은처음이라서): Ailelerinin yanından ayrılarak birlikte yaşamaya başlayan bir grup üniversite öğrencisinin hayatlarını konu alan My First First Love, gençlerin arkadaşlıklarını, aşklarını, hayallerini ve hedeflerini anlatıyor. Netflix’in ilgi çekici draması kadrosunda I.O.I grubundan tanıdığımız Jung Chae-Yeon ve B1A4 grubunun prodüktörü Jung King-Young’u bulunduruyor.

Romance is A Bonus Book (로맨스는별책부록): İçlerinde en genç baş editör Cha Eun-Ho (Lee Jong-Suk) ve metin yazarı Kang Dan-Yi’nin de (Lee Na-Young) bulunduğu yayın şirketinde çalışan bir grup iş arkadaşını hayatını konu alan Romance is A Bonus Book, Güney Kore hayranlarını Netflix’te bekliyor.

So I Married An Anti-Fan (그래서나는안티팬과결혼했다):Bir magazin dergisinde muhabirlik yapan Geun-Young gittiği bir partide dünyaca ünlü süper yıldız Hoo-Joon’un üzerine kusar. Çalıştığı şirketin durumu öğrenmesiyle işine son verilen Geun-Young, kovulmasına neden olduğunu düşündüğü Hoo-Joon’u her gün protesto eder. Tüm bu olay örgüsü içerisinde istemsizce birbirlerine ilgi duymaya başlayan çift kendilerini hiç beklemedikleri bir durum içerisinde bulurlar. Başrollerinde Girls’ Generation grubundan tanıdığımız Choi Soo-Young ve 2PM grubuyla tanınan Hwang Chan-Sung’unda bulunduğu So I Married An Anti-Fan, Netflix’ten izlenebilir.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR