READING

Jodie Whittaker Doctor Who’dan Ayrılıyor

Jodie Whittaker Doctor Who’dan Ayrılıyor

Senarist Chris Chibnall ve Jodie Whittaker, BBC’nin Yüzüncü Yıl kutlamalarının bir parçası olarak 2022 sonbaharında yayınlanacak olan epik bir üçlemeyle Doctor Who’dan ayrılacak.

2017 yılında çekimler için ilk kez Tardis’e adım atan Jodie Whittaker, 6 bölümlük 13. Sezon ardından Doctor Who evreninden ayrılacak.  Bu ikonik rolü canlandıran ilk kadın olarak Jodie Whittaker, Zaman Lordu tasviriyle izleyicileri heyecanlandırırken çok kısa bir sürede dünyanın dört bir yanındaki Doctor Who hayranlarının kalbini kazandı.  Jodie’nin Doktor’u çok katmanlı, sıcak ve eğlenceli şekilde tasviri sadece Doctor Who tarihinde bir ilki yaratmakla kalmadı, aynı zamanda 2020’de, Radio Times için 50.000’den fazla hayranının katıldığı bir ankette arkadaşı David Tennant’ın peşinden gelerek tüm zamanların en popüler 2. Doktor’u seçildi.

Jodie Whittaker ayrılışına dair şunları söyledi; “2017’de 47 numara ayakkabılardan oluşan muhteşem hediye kutumu açtım. Onlarda göreceğim parlak maceraları, dünyaları ve harikaları tahmin bile edemezdim. Kalbim bu şov için, onu yapan ekip için, onu izleyen hayranlar için ve hayatıma kattıkları için sevgiyle dolu. Bana inanılmaz hikayelerini emanet ettiği için Chris’e ne kadar teşekkür etsem az. Şimdiye kadar sahip olduğum en iyi işi tamamlamaya haftalar kaldı. Bu rolün bana kattıklarını ifade edebileceğimi hiç sanmıyorum. Doktor’u ve öğrendiğim dersleri sonsuza kadar taşıyacağım.”

Senarist Chris Chibnall konuyla ilgili “Jodie ile birlikte bu hayatta bir kez olacak bu olayın başında “üç seri ve sonra ayrılıyoruz” anlaşması yaptık. Vardiyamız bitti ve TARDIS anahtarlarını geri veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yeni sezon Türkiye’de BBC First ekranlarında izlenebilecek.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR