READING

Unicef iyi niyet elçisi Kıvanç Tatlıtuğ UN Global ...

Unicef iyi niyet elçisi Kıvanç Tatlıtuğ UN Global Compact’i destekliyor

Sık sık çevre bilinci oluşumuna katkıda bulunan sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kıvanç Tatlıtuğ’dan bir güzel haber daha geldi. Uluslararası alanda şirketleri daha sürdürülebilir bir dünya için harekete geçiren Birleşmiş Milletler (United Nations-UN) Global Compact, UNICEF İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ’un desteğini aldı. Sevilen oyuncu tüm şirketleri UN Global Compact’e imzacı olmaya ve gezegenimiz için harekete geçmeye davet etti.

Tüm dünyada 10.000’in üzerinde şirket ve 3.000’in üzerinde şirket dışı üyesiyle dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik platformu haline gelen UN Global Compact bir Birleşmiş Milletler inisiyatifi. 2000’den bu yana faaliyet gösteren UN Global Compact; sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomi yaratmak amacıyla kurumların birlikte hareket etmelerini teşvik ediyor.

Unicef iyi niyet elçisi Kıvanç Tatlıtuğ, “Çocuklarımıza gelecekte yaşanır bir dünya bırakmak için sorumluluklarımı biliyorum ve bu yüzden bu projede UN Global Compact’e destek veriyorum.” dedi. İnisiyatife destek vermekten dolayı büyük mutluluk yaşadığını söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Evrene ve ekosisteme kesinlikle daha çok önem vermeliyiz. Bu noktada dünya üstündeki her bireye ve kuruma büyük görevler düşüyor. Birçok birey gibi ben de elimden geleni yapıyorum. Ancak sadece bireysel çabaların yeterli olmadığını düşünüyorum. Şirketlerin de mutlaka aynı duyarlılığa sahip olması gerekiyor. Şirketler sürdürülebilir bir geleceğe adım atmalı ve bunun için somut aksiyonlar almalılar. UN Global Compact destekçisi olarak buradan tüm şirketleri imzacı olmaya ve sürdürülebilir bir gezegen için somut aksiyonlar almaya davet ediyorum.”

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet DördüncüKıvanç Tatlıtuğ’un verdiği destekten ötürü duyduğu gururu ifade ederken şunları ekledi: “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, özel sektörün önündeki fırsatları ve riskleri gözler önüne seriyor. UN Global Compact olarak şirketlerimizi, sürdürülebilir bir gelecek için daha fazla sorumluluk almaya ve harekete geçmeye teşvik ediyor, hem küresel hem yerel uzmanlığımız ve programlarımız ile onları destekliyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ gibi mesleğinde çok başarılı olan, sadece Türkiye’de değil tüm bölgede tanınan ve sevilen bir sanatçımızın tüm gezegenimizi ilgilendiren sorunlara duyarlı olmasından ve bizleri desteklemesinden dolayı çok mutluyuz. Kendisinin çağrısına yanıt vererek UN Global Compact’e imza atacak yeni şirketlerle birlikte büyük bir dönüşüme öncülük edeceğimize inanıyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ’a verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz.”


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR