READING

15-21 Haziran haftasında ekranın en çok konuşulan ...

15-21 Haziran haftasında ekranın en çok konuşulan yapımları belli oldu

15-21 Haziran haftasında ana akım kanallarda yapımlar normalleşme süreciyle birlikte tekrar canlanıyor. Zalim İstanbul ve Sefirin Kızı’ndan sonra TRT 1 dizileri de çekimlere başladı. Diğer yandan yaz dizilerinin tanıtımları ve yayın tarihleri belirlenirken nostaljik içerikler ekranı süslemeye devam etti. Biz de sizler için yayınlanan yapımların sosyal medyadaki performansını ölçtük.

Sosyal mecralardaki Türkçe iletilerin retweet ve sahte hesap etkileşiminden arındırılmasıyla oluşturulan veriler, yapımlar ve kanalların konuşulma sıklığını gösteriyor.

Bu hafta, ilk sırayı TV8‘in ilgiyle izlenen yarışma programı Survivor alırken ikinci sırada politik çıkışıyla hem eleştiri hem de övgü dolu paylaşımlara konu olan eğlence programı Güldür Güldür yer aldı. Survivor Extra ile Survivor Panorama yine ilk sıralara adını yazdırırken İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat de geçtiğimiz haftanın çok konuşulanları arasındaydı. Kanal bazında baktığımızdaysa, TV8 bu hafta da sosyal medya postlarında en çok bahsedilen kanal olmayı başarıyor.

Bu sonuçlara göre en çok izlenen yapımların sosyal medya reytingi şu şekilde sıralandı:

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR