READING

6-12 Nisan haftasında ekranın en çok konuşulan yap...

6-12 Nisan haftasında ekranın en çok konuşulan yapımları belli oldu

Koronavirüs sebebiyle ana akım televizyon kanalları birçok dizi ve programının çekimlerine verdiği arayı sürdürüyor. Kanallar bu hafta da yapımların tekrar/kolaj bölümlerini yayınlamayı ya da vaktiyle sevilerek izlenmiş dizileri tekrar seyirciyle buluşturmayı seçti. Biz de sizler için 6-12 Nisan haftasında ana akım kanallarda yayınlanan yapımların sosyal medyadaki performansını ölçtük.

Sosyal mecralardaki Türkçe iletilerin retweet ve sahte hesap etkileşiminden arındırılmasıyla oluşturulan veriler, yapımlar ve kanalların konuşulma sıklığını gösteriyor.

Bu hafta, ilk iki sırayı TV8‘in uzun soluklu yarışma programı Survivor ve Survivor Extra alırken, Fatih Portakal ile FOX Ana Haber üçüncü sırada yer alıyor. Dizilerin arasından sıyrılarak kendine üst sıralarda yer bulan ATV gündüz kuşağının ilgiyle izlenen yapımı Müge Anlı ile Tatlı Sert ve Survivor Panorama oldu. Geçmişin sevilen yapımları Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney ve Yedi Numara da tekrar bölümleriyle kendinden bahsettirmeyi başardı. Kanal bazında baktığımızdaysa, FOX sosyal medya postlarında en çok bahsedilen kanal olarak öne çıkıyor.

Bu sonuçlara göre en çok izlenen yapımların sosyal medya reytingi şu şekilde sıralandı:


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR