Lord of the Rings dizisinde yeni gelişmeler

Fotoğraf: https://www.denofgeek.com

Amazon Prime Video’nun merakla beklenen dizisi Lord of the Rings’in (Yüzüklerin Efendisi) kadrosu yavaş yavaş belli oluyor. Dizi, geçtiğimiz günlerde kadrosunda Midsommar (Ritüel) filminde kamera karşısına geçen Will Poulter ve Avustralyalı aktris Markella Kavenagh’ın yer alacağını duyurmuştu. Son olarak HBO’da yayınlanan Years and Years’ta canlandırdığı Viktor Goraya karakteriyle beğeni toplayan İngiliz aktör Maxim Baldry, diziye katılan yeni isim oldu.

2013 yapımı The Impossible (Kıyamet Günü) filmiyle Gaudí Ödülleri’nde En iyi Yönetmen ödülüne layık görülen J.A. Bayona’nın yönetmenliğini üstlendiği dizinin senarist koltuğunda Star Trek Beyond (Star Trek Sonsuzluk) filminden tanıdığımız Patrick McKay ve John D. Payne oturuyor. Lindsey Weber, Bruce Richmond, Gene Kelly ve Amazon’un eski janr programlamacısı Sharon Tal Yguado’nun baş yapımcılığını üstlendiği projede Game of Thrones senaristlerinden Bryan Cogman da danışman olarak yer alacak.

İzleyicileri Orta Dünya’nın İkinci Çağı’na götürecek dizi için Amazon, dizinin telif hakları için 250 milyon doların üzerinde parayı gözden çıkararak dünyanın en pahalı anlaşmalarından birine imza atmıştı. 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlaması beklenen dizinin beş sezon süreceği haberleri ise Lord of the Rings hayranlarını sevince boğmuştu.


Kendi halinde genç bir çevirmen. Dilbilime karşı ilgisi oldukça yüksek, felsefeden ise yüksek lisans yapıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR