READING

BluTV kasım ayında dünya ve Türkiye sinemasının öd...

BluTV kasım ayında dünya ve Türkiye sinemasının ödüllü filmlerini izleyiciyle buluşturuyor

BluTV, havalar soğudukça artan film izleme özlemini dünya ve Türkiye sinemasının en iyi örnekleriyle gidermeye Kasım ayında da devam ediyor. Sinema tarihine damgasını vuran pek çok filme imza atan Michael Haneke’nin filmografisinin en güçlü iki filmi izleyicilerle buluşuyor. Cannes Film Festivali’nden 3 büyük ödülle ayrılan, Fransız Sineması’nın büyüleyici oyuncusu Isabelle Huppert’in yalnızlık ve sevgisizlikten doğan cinsel sapmalarını dominant bir annenin gölgesinde yaşayan bir kadını canlandırdığı ‘La Pianiste’ ile 2005 yapımı, Juliette Binoche ve Daniel Auteuil’in başrollerini paylaştığı, evli bir çiftin yaşadığı terörü anlatan ödüllü film ‘Caché’, BluTV’den izlenebiliyor.

Dünya sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden, Vincent Cassell’in ikonik performansıyla hafızalara kazınan ‘La Haine’, Wim Wenders’ın perspektifinden Küba’nın en renkli ve müzik dolu anlarının yansıdığı ‘Bueno Vista Social Club’ ve son dönemin yükselen yıldızlarından Florence Pugh’un başrolünde yer aldığı ‘Lady Macbeth’, Kasım ayında BluTV arşivinde yerlerini alıyor.

Michael Önder’in büyük beğeni toplayan ilk filmi ‘Taksim Hold’em’, Emre Yeksan’ın Türkiye ve dünya festivallerini gezen ödüllü filmleri ‘Körfez’, ‘Yuva’ ve Güven Kıraç, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Bozkurt ile Yücel Erten’i buluşturan ‘Kavşak’, Türkiye sineması seçkisine ekleniyor.

GOMORRAH İLE VEDALAŞMA VAKTİ

Nisan 2019’dan bu yana BluTV izleyicilerinin büyük özlemle beklediği sevilen dizi ‘Gomorrah’, beşinci ve final sezonuyla sadece BluTV’de takipçileriyle buluşuyor. İtalya ve Almanya ortak yapımı suç dizisi, merkezine aldığı şebeke ve aile hikayesi üzerinden kurduğu dramatik yapısıyla son yılların en konuşulan dizileri arasında yer aldı.

DISCOVERY+’TAN UMUT VERİCİ BİR BELGESEL

Sadece BluTV aracılığıyla izleyicilerle buluşan discovery+, birbirinden ilgi çekici içeriklerden oluşan Kasım seçkisinde bu ay ‘Introducing Selma Blair’ öne çıkıyor. ‘Introducing Selma Blair’da başarılı oyuncu Selma Blair, multipl skleroz (MS) ile yaşamaya uyum sağlarken hayatına da samimi ve dürüst bir bakış sergiliyor. Tanısını sosyal medyada açıkladıktan sonra tüm MS hastalarına umut veren bir platform sunan Blair, hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak için büyük bir savaş veriyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR