READING

BluTV’nin kasım ayı programında neler var?...

BluTV’nin kasım ayı programında neler var?

BluTV, ilgi çekici yapımları kütüphanesine eklemeye devam ediyor. Kasım ayında ünlü yönetmen seçkilerine de yer veren BluTV’de, Serhat Karaaslan’ın kısa filmleri ‘Dondurma’, ‘Bisiklet’, ‘Musa’ ile son filmi ‘Suçlular’ ve Onur Ünlü filmleri ‘Güneşin Oğlu’, ‘Beş Şehir’, ‘Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’, ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’, ‘Put Şeylere’, ‘Gerçek Kesit: Manyak’, ‘Topal Şükran’ın Maceraları’ izlenebilecek.

BluTV kataloğuna eklenen diğer film ve belgeseller şunlar:

Abigail: Genç bir kız olan Abigail, gizemli bir hastalık salgını yüzünden sınırları uzun yıllar önce kapatılan bir şehirde yaşamaktadır. Abby henüz 6 yaşındayken babası hastalığa yakalanınca şehir dışına gönderilir. O günden beri babasını bulmayı aklına koyan Abby, babasına ulaşabilmek için yetkililere karşı çıkmaya başlar. Genç kız bu sırada şehrin aslında sihir bir alan olduğunu öğrenir ve kendisinde olağanüstü yetenekler olduğunu keşfeder.

Harvie & the Magic Museum: Harvie’nin hayattaki en büyük tutkusu bilgisayar oyunu oynamaktır. Babasının müdürü olduğu Kukla Müzesi’nin yıkılacağını öğrenen Harvie, arkadaşı Monica ve köpeği Jerry’i de yanına alarak müzeye gider. Gizlice müzeye giren ekip, müzedeki her şeyin canlanmasıyla kendilerini farklı bir alemde bulur. Harvie ve dostları sihirli müzede oyuncaklarla oynarken, bazı kuklalar dünyayı ele geçirmeye çalışır. Artık onları zorunlu bir görev beklemektedir. Şehri ve müzeyi kurtarmaya çalışan üç kafadar unutulmaz bir maceraya atılır.

Judas And The Black Messiah: Genç ve karizmatik bir aktivist olan Fred Hampton, Ulusal Kara Panter Partisi’nin başkan yardımcısı olur. Bu durum onu devletin hedefi haline getirir. FBI ve Chicago Polisi onu yakından izlemeye karar verir. Ancak bunun için içeriden bir bağlantıya ihtiyaçları vardır. Bunun için William O’Neal’a bir görev verilir. 6 dalda Oscar’a aday olan film, başrol oyuncusu Daniel Kaluuya’ya ödül getirmiş ve şarkısı ‘Fight for You’ ile de Oscar’a layık görülmüştü.

Hunted: Genç bir kadın olan Eve, barda etkileyici olduğunu düşündüğü bir adamla tanışır. Güzel bir karşılaşma yaşadığını düşünen Eve, aniden kendisini ‘kadın düşmanı’ bir komplonun ortasında bulur ve ölüm-kalım savaşı başlar. Eve, ormanda peşine düşen iki adamdan kaçmaya çalışırken bir yandan da vahşi doğada hayatta kalmak için savaşır. Onun için sadece hayatta kalmak yeterli değildir, Eve intikam almak istemektedir.

Piggy: Sara için yaz mevsimi, köyündeki diğer kızların sürekli alay, yargılama ve taciz yağmuru ile uğraşması anlamına gelir. Ancak bu yaz diğerlerinden farklıdır. Çünkü köye gelen gizemli bir adam, Sara’ya işkence yapanları kaçırır. Olanlara tanık olan Sara ile adam arasında sözsüz bir anlaşma yapılır. Sonunda birileri onun için bir şeyler yapmıştır ve onlar artık bir suç ortağıdır.

Sevgili Komşum: Selcan Özgür ve Onur Ünlü’nün kaleme aldığı, A. Taner Elhan’ın yönettiği Sevgili Komşum, her biri kendine has olan insanların yaşadığı Şale Apartmanı’na geçmişinde türlü badireler atlatan bir kadının taşınmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor.

discovery+

Egypt Collection: Eski Mısır’da Kral Tut’un yönetimi, mezarının keşfi ve onu takip eden gizemli ölümlerin arkasındaki tüm hikayelerden oluşan  ‘Egypt Collection’, Tut’un mezarının keşfedilmesinin 100’üncü yıldönümünde ekrana geliyor.

King Tut: A Century of Secrets: Tarihteki en büyük arkeolojik bulgunun 100’üncü yıldönümünde, Mısır’ın en ünlü ve önde gelen arkeologu Zahi Hawass, Tutankhamun’un son büyük gizemlerini çözme ve mezarının keşfinin ardındaki sırları ortaya çıkarma arayışında.

Tut’s Lost City Revealed: Mısır’da yakın tarihte ortaya çıkan yeni bir bulguya ilk kez göz atılıyor. Dr. Zahi Hawass bu sefer King Tut’un başka bir gizemini ortaya çıkarmak için arayış içine giriyor. Tut’un tapınağını bulmak için başlayan bu arayış, kutsal Krallar Vadisi’nin yakınında bir antik kentin şaşırtıcı keşfiyle sona erer.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR