READING

Bu cuma Cinemaximum’da vizyona girecek filml...

Bu cuma Cinemaximum’da vizyona girecek filmler belli oldu

Cinemaximum’da 19 Ağustos Cuma günü başlayacak haftanın vizyon programında komediden bilim kurguya, dramdan animasyona, gerilimden korkuya önemli yapımlar yer alacak. Bu hafta; Hayır (Nope), Ooops! Sevimli Tayfa (Ooops! The Adventure Continues), Koma (The Coma),  İnn-i Cin Mişna, El – Hemraz “Cinlerin Büyüsü”, Konuş Onunla (Talk to Her), Pota ve Kitap 1820 filmleri izleyiciyle buluşuyor.

Vizyonun öne çıkan yapımları:

  • Jordan Peele’nin yönetmen koltuğunda oturduğu korku filmi Hayır (Nope),Universal yapımcılığında vizyona giriyor. Film, California’nın iç kesimlerindeki tenha bir kanyonda yapılan esrarengiz ve ürpertici bir keşfi anlatıyor.

  • Çocukların ve animasyon tutkunlarının ilgisini çekecek Ooops! Sevimli Tayfa (Ooops! The Adventure Continues),sinemaseverleri 85 dakikalık bir serüvene çıkartıyor. Film, büyük selden sonra gemide yaşamaya devam eden hayvanların hikayesi anlatılıyor. Finny ve Leah’ın gemiden düşüp kendilerini hiç bilmedikleri bir adada bulmalarıyla ilginç bir hal alan serüven, beklenmedik maceralarla daha da ilginçleşiyor.

  • NikitaArgunov tarafından yönetilen Rus bilim kurgu aksiyon filmi Koma (The Coma),  bir kaza sonrası bildiğinden çok daha garip ve farklı bir dünyada gözlerini açan bir mimarın “gerçek” dünyaya dönme çabasını konu ediniyor. Filmde, genç ve yetenekli mimarın distopik dünyaya hapsolup yeni dünyanın yasalarını anlamaya çalışırken yanında getirdiği anılarla tüm düzenin bozulmasına sebep olması anlatılıyor.
  • Ekrem Düzgünoğlu’nun yönettiği korku filmi İnn-i Cin Mişna, cinlerle geçmişi olan Münire’nin, tekrar cinlerle irtibata geçmesiyle yer aldığı tiyatro ekibini de kapsayan olaylar silsilesini konu ediniyor.
  • Korku filmi tutkunlarının ilgisini çekecek bir diğer film olan El – Hemraz “Cinlerin Büyüsü”, bir belgesel çekimi için eski bir Rum köyüne giden beş arkadaşın başından geçenleri konu ediniyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR