READING

Kuruluş Osman’a İstanbul Üniversitesi’...

Kuruluş Osman’a İstanbul Üniversitesi’nden ödül

Bozdağ Film imzasıyla ATV ekranındaki ikinci sezonda da seyirciden büyük ilgi gören Kuruluş Osman, başarısını ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Bu yıl altıncısı düzenlenen, İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından iki aşamalı olarak kullanılan toplam 135 bin oy sonucunda dağıtılan ‘Altın 61 Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Erkek TV Yıldızı’ kategorisinde ödülün sahibi Burak Özçivit olurken, ‘Yılın En İyi Senaristi’ kategorisinde ise ödül başarılı yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ’a verildi.

Dizi yakın zamanda Uluslararası Venedik TV Ödülleri’nde En İyi Dizi seçilerek Altın Heykel kazanmış, Altın Palmiye Ödülleri’nde ise ‘Yılın TV Dizisi: Kuruluş Osman’ ve ‘Yılın Yapımcısı: Mehmet Bozdağ’ ödüllerinin sahibi olmuştu.

Radyo ve Televizyon Gazeteciler Derneği tarafından verilen Medya Oscarları’nda ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülü Burak Özçivit’e giderken, ‘Kuruluş Osman’ son olarak da İstanbul Üniversitesi Proje Kulübü tarafından ödüle değer bulunmuştu.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, her çarşamba ATV’de…


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR