READING

BluTV, yeni nesil kulak tiyatrosu Podacto’yu...

BluTV, yeni nesil kulak tiyatrosu Podacto’yu sunar

BluTV, yeni nesil kulak tiyatrosu Podacto ile ‘Podacto Stüdyo’ adındaki yeni projesi için hazırlıklara başladı. Pandemi sebebiyle sahnelerden uzak kalan hem tiyatro sanatçılarına hem de bu süreçte tiyatroya hasret kalan tüm sanatseverlere özlenen tiyatro atmosferini yaşatmak adına BluTV, Podacto’nun yeni projesi ‘Podacto Stüdyo’yu sunuyor. Yenilikçi formatıyla ses teknolojisi ve tiyatroyu bir araya getiren proje, seyircisine eşsiz bir deneyim tattırmayı hedefliyor.

Dünyada bir ilk olan formatta izleyiciler, bir yandan Türk tiyatrosunun en önemli 6 çağdaş yazarının kaleminden çıkan 8 farklı oyunun 3 performans sanatçısı tarafından gerçekleştirilen ses üretim sürecine tanıklık ederken bir yandan da birbirinden başarılı 10 tiyatro sanatçısının sesinden oyunları deneyimleyecekler.

Çekimlerin gerçekleştiği Babylon’a 360 derece olarak yerleştirilen 14 kamera ve 32 mikrofon ile oyunlar kaydedilirken ‘Podacto Stüdyo’nun 12 adet iPhone ile çekilen kamera arkası görüntüleri ise görsel bir şölen olarak izleyenlerle buluşacak.

Ferit Katipoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu Nisan Ceren Özerten ve Faruk Özerten yapımcılığındaki ‘Podacto Stüdyo’da; Ahmet Sami Özbudak, Aslı Ceren Bozatlı, Balca Yücesoy, Derem Çıray, Murat Mahmutyazıcıoğlu ve Sami Berat Marçalı’nın eserleri Alican Yücesoy, Aslı İnandık, Ceren Moray, Damla Sönmez, Emir Çubukçu, Serkan Keskin, Sezin Akbaşoğulları, Tülin Özen, Ushan Çakır ve Yağız Can Konyalı’nın sesinden hayat buluyor. Mihran Tomasyan’ın performans yönetimini üstlendiği projede Tomasyan’a performanslarıyla Melih Kıraç ve Selim Cizdan eşlik ediyor.

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR