READING

Kuruluş Osman’da yeni bir dönem başlıyor

Kuruluş Osman’da yeni bir dönem başlıyor

İkinci sezonunda da seyirciden büyük ilgi gören ve reytinglerin zirvesinde yer alan ‘Kuruluş Osman’ın bu akşam 20:00’de ATV’de ekrana gelecek 40’ıncı bölümünde, Osman Bey’in beylik postuna oturmasıyla yeni bir dönem başlıyor.

Kayı Obası’nda uzun süredir devam eden beylik rekabeti, bu bölümde nihayet son bulacak. Ertuğrul Bey’in oğulları Savcı Bey, Osman Bey ve kardeşi Dündar Bey arasındaki beylik mücadelesinden Osman Bey’in galip çıkması ile Kayı Obası’nda kartlar yeniden dağıtılacak.

Yeni karakterler dengeleri değiştiriyor

Nikola, yeni ittifaklarla güç kazanmaya çalışırken; hikayeye dahil olan yeni karakterler güç dengelerini bir kez daha değiştirecek. ‘Kuruluş Osman’ın yeni bölümünde Mert Turak, Tekin Temel ve Yağızkan Dikmen sürpriz karakterlerle ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

Beylik emanetlerini teslim alan Osman Bey’in ilk icraatı ne olacak? Osman Bey, Dündar Bey’in oyununu nasıl bozacak? Dündar Bey, beylik sevdasından vazgeçecek mi? Savcı Bey, yaşadığı hayal kırıklığının ardından nasıl bir hamle yapacak? Nikola, Osman Bey’in Kayıların başına geçmesine nasıl karşılık verecek? Targun Hatun, Osman Bey’e duygularına gem vurabilecek mi? Flatyos, Kayı Obası’ndan kaçabilecek mi?

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, bu akşam saat 20:00’de ATV ekranında.

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR