READING

Kuzey Yıldızı İlk Aşk Sezona Hazır

Kuzey Yıldızı İlk Aşk Sezona Hazır

Show TV’nin izleyicisiyle buluşmak için gün sayan dizisi Kuzey Yıldızı İlk Aşk, sosyal medya üzerinden diziseverlerle paylaştığı fragmanla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çekimleri temmuz ayının sonunda Ordu’da başlayan dizinin yapımcılığını Süreç Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise 2015 yılında Aşk Yeniden dizisiyle 42. Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri’nde En İyi Senaryo ödülüne layık görülen Ersoy Güler oturuyor. Merakla beklenen dizinin başrollerinde ise Şefkat Tepe dizisinden tanıdığımız Aslıhan Güner’le geçen sezon Çarpışma’da izlediğimiz ve Posta Kutusu filmindeki performansıyla Bosna Hersek’te düzenlenen Krajina Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülen İsmail Demirci yer alıyor.

Dizide, Kuzey (İsmail Demirci) ve Yıldız (Aslıhan Güner), ailelerinin dost olması nedeniyle küçüklüklerinden beri birbirini tanıyan iki inatçı gençtir. Kuzey’e karşı kendini bildi bileli sevgi besleyen Yıldız, söz yüzüğünün takılmasıyla uzun yıllardır kurduğu hayallere bir adım daha yaklaşır. Fakat Kuzey’in üniversite eğitimine başlamak için İstanbul’a gitmesiyle ikili arasındaki ilişki sekteye uğrar. Ordu’dan İstanbul’a giden Kuzey, kendi ayakları üzerinde durmaya çalıştığı bu ilde yeni aşklara yelken açar. İçinde bulunduğu durumun ailesi ve sözlüsü tarafından öğrenilmesiyle de doğduğu köydeki herkes tarafından dışlanır. Tüm bu çaresizliğin içinde yalnız kalan Kuzey her şeye rağmen sevdiği kadında evlenir ve üç çocuk sahibi olur. Etme bulma dünyası dedikleri bu olsa gerek ki tam yirmi yıl sonra Yıldız’a yaşattığını eşi de kendisine yaşatır ve Kuzey’i terk eder. Kuzey’in üç çocuğuyla birlikte memlekete dönme kararını öğrenen Yıldız, onu döndüğüne pişman etmeye ant içmiştir. Yıldız ve ailesinin barışmaya niyeti yoksa da zamanın ne getireceğini kimse bilemez.

Kuzey Yıldızı İlk Aşk eylülde Karadeniz’in muhteşem doğası ve sevilen oyuncuları sıcacık bir hikayeyle ekrana taşımaya başlıyor.


Kendi halinde genç bir çevirmen. Dilbilime karşı ilgisi oldukça yüksek, felsefeden ise yüksek lisans yapıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR