READING

Yayınlanmadan sosyal medyaya damgasını vuran proje...

Yayınlanmadan sosyal medyaya damgasını vuran projeler

Ekranlarımızı süsleyen bazı projeler daha yayına girmeden dilden dile dolaşarak beklenti yaratmayı başarıyor. Seyircinin daha önceki dizilerinden sevip takip etmeye başladığı oyuncu, senarist ve yönetmenler elbette bu beklentinin oluşmasındaki en büyük pay sahipleri. Biz de 1-24 Eylül tarihleri arasındaki konuşulma oranlarını baz alarak bu sezonun en fazla merak edilen dizilerini sizler için derledik.

Sosyal medyadaki paylaşım sayısına göre oluşturduğumuz listenin ilk sırasında Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’ü buluşturması beklenen Sefirin Kızı dizisi var. Başrol oyuncularının hayranlarına Sen Anlat Karadeniz‘le reytingleri alt üst ederek kendi seyirci kitlelerini yaratmayı başaran senaristler Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz da eklenince dizi sosyal medyada şimdiden rüzgarını estirmeye başladı. 52.7 bin iletiye konu olan dizi izleyici tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’i biraraya getiren Azize 5.4 bin iletiyle ikinci sırada yer alıyor. Süreç Film‘in Kanal D için hazırladığı yapımın yakın zamanda yayına girmesi bekleniyor. Yine 5.4 bin paylaşımla az farkla üçüncü olan 03 Medya yapımı Fox TV dizisi Ferhat ile Şirin ekranın sevdiği yüzler Cansu Dere, Tolga Sarıtaş ve Leyla Tanlar’dan oluşan kadrosuyla oldukça iddialı geliyor.

Fox TV‘nin Most Production imzalı dönem projesi Kurşun 4.9 bin iletiyle dördüncü sırada kendine yer bulurken Burak Özçivit’i ekrana döndüren ATV dizisi Diriliş Osman 3.5 bin paylaşımla kendinden bahsettirmiş. Son olarak Star TV‘nin iddialı kadrosuyla dikkat çeken dizisi Sevgili Geçmiş de 3.4 bin iletiyle en çok merak edilenler arasında.

Sosyal medyada konuşulan diğer yapımlar ise şunlar:
Evim: 1.700+
Benim Adım Melek: 1.200+
Maraşlı: 900+
Ramo: 800+
Güvercin: 500+
Patron: 400+
Zemheri/Firuze: 300+

Dizilerin konuşulma oranları

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR