READING

Sevda Erginci MAG Ağustos sayısına konuk oldu

Sevda Erginci MAG Ağustos sayısına konuk oldu

“Uyanış: Büyük Selçuklu”nun Turna Hatun’u, “Elkızı”nın Ezo’su, “Yasak Elma”nın Zeynep’i Sevda Erginci MAG Ağustos sayısına konuk oldu. “Ne zaman âşık olsam ve bunu başka bir hisse benzetmeye çalışsam “Evde hissediyorum.” derim.” Diyen güzel oyuncu kendisine dair merak edilen pek çok soruya da cevap verdi.

“Kısa süre de olsa Yıldız Kenter’le çalışma fırsatı buldum, kendimi çok şanslı hissediyorum.”

“Çok iyi yazılmış sahneleri oynarken çok zorlanıyorum ama bir yandan da müthiş iyi hissediyorum.”

“On yedi yaşımdan beri setteyim ve hiç durmadan çalıştım.”

“Yasak Elma ekibi benim ailem gibiydi.”

“Ne zaman âşık olsam ve bunu başka bir hisse benzetmeye çalışsam “Evde hissediyorum.” derim.”

Yıldız Kenter’le kısa süre de olsa çalışma fırsatı yakalamış olan güzel oyuncu Sevda Erginci, şimdilerde Tiyatro İn’in “Anne” oyununu sahneliyor. Mesleğinin kendisi için ne ifade ettiğini MAG Okurlarıyla paylaşan Sevda Erginci, aşktan kendi hayatına merak edilenleri anlatıyor. Yasak Elma dizisinin bitişiyle ilgili duygularını paylaşan Erginci “Yasak Elma ekibi benim ailem gibiydi; huyumun, karakterimin çok iyi bilindiği ve tam olarak o haliyle kabul edildiğim, sevildiğim bir ekip. Eda kardeşim, Melisa ve yönetmenlerimiz Neslihan’la Ece annem gibi geliyor hâlâ. İstediğim an ailem gibi sığınabileceğim insanlar kattı hayatıma. Onlardan ayrıldığıma üzüldüm tabii.” Dedi.

“Aşkı tanımlamaya çalışmak hem boş bir çaba hem de haksızlık gibi geliyor” diyen güzel oyuncu sözlerine şunları ekledi: “Mantıklı bir yaklaşımla çok güzel bir duyguyu basitleştirmek istemem ama ne zaman âşık olsam ve bunu başka bir hisse benzetmeye çalışsam “Evde hissediyorum.” derim. Bir şekilde bitmesi gerektiğinde de evimden kovulmuş gibi hissederim.”


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR