READING

Barbie, tüm dünyada bir milyar dolardan fazla hası...

Barbie, tüm dünyada bir milyar dolardan fazla hasılat yaptı

Tüm dünyada pembe çılgınlığı yaratan ikonik bebek Barbie’nin hikayesi vizyonda rekorlar kırmaya devam ediyor. 21 Temmuz Cuma günü beyazperdede seyirci ile buluşan Barbie, bu yazın en yüksek hasılat yapan filmi olurken, gişedeki 17. gününde dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat yaptı. Ayrıca filmin yönetmeni Greta Gerwig, sinema tarihinde en yüksek gişe hasılatı elde eden kadın yönetmen olarak tarihe geçti. Türkiye’de ise bir milyon seyirciyi aşan Barbie, TME Films dağıtımıyla tüm Türkiye’de 332 sinemada 620 salonda izlenebiliyor.

En yüksek gişe hasılatı elde eden kadın yönetmen olarak tarihe geçti

Açıklamada, Barbie’nin bu yazın en yüksek hasılat yapan filmi olduğu belirtilirken filmin yönetmeni Greta Gerwig’in sinema tarihinde en yüksek gişe hasılatı elde eden kadın yönetmen olarak tarihe geçtiği belirtildi. Film ayrıca; günlük, haftalık ve hafta sonu gişelerinde de uluslararası anlamda 500 milyon dolara en hızlı ulaşan film oldu.

Oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çeken Barbie’nin Margot Robbie ve Ryan Gosling‘in başrollerdeki performanslarına, Kate McKinnon, Issa Rae, Hari Nef, Simu Liu, Ncuti Gatwa ve Kingsley Ben-Adir gibi oyuncuların canlandırdığı karakterlerin çeşitli versiyonları eşlik ediyor.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR