READING

Discovery ve BluTV stratejik ortaklıklarını açıkla...

Discovery ve BluTV stratejik ortaklıklarını açıkladı

Discovery, yerli online video platformu BluTV’nin %35 hissedarı oldu. Stratejik ortaklık, BluTV’de Discovery içeriklerinin yayınlanmasını da kapsıyor.

Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketi Discovery Inc., Türkiye’nin ilk ve en büyük yerel abone bazlı online video izleme platformu BluTV’ye yatırımını bugün duyurdu. Dünya çapında Türkçe ve Arapça dillerinde hizmet veren BluTV, 2016’daki lansmanından bu yana, orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle çok güçlü bir büyüme sağladı. Bu stratejik ortaklıkla Türk izleyiciler, Discovery’nin ikonik global ve yerel markalarından tüm içerikleri ve Eurosport’un premium spor yayınlarını BluTV’de keyifle izleyebilecekler.

İleriki yıllarda BluTV’ye daha fazla yatırım yapma olanağı sağlayacak bu ortaklık, Discovery’nin 83 milyon nüfusa sahip Türkiye pazarına girişini hızlandıracak. Türkiye’de her geçen gün artan 4 milyondan fazla SVOD abone tabanında, BluTV’nin güçlenmesini sağlayacak. Discovery, ayrıca BluTV’nin popüler Türkçe içeriklerini uluslararası dijital yayın platformu discovery+ için Türkiye dışında kullanabilecek.


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR