READING

Mart ayının en çok konuşulan dizi ve programları b...

Mart ayının en çok konuşulan dizi ve programları belli oldu

Mart ayı dünyada ve ülkemizde Koronavirüs sebebiyle evde kalma sürelerinin uzadığı, televizyonda ve dijital mecralarda yayınlanan içeriklere ilginin arttığı bir ay oldu. Biz de ana akım televizyon kanallarının en çok izlenen dizi ve programlarının sosyal medyadaki performansını sizler için mercek altına aldık.

Sosyal mecralardaki Türkçe iletilerin retweet ve sahte hesap etkileşiminden arındırılmasıyla oluşturulan veriler, yapımlar ve kanalların konuşulma sıklığını gösteriyor. Diziler için 2-29 Mart aralığındaki dört haftalık yayın dönemi baz alınırken, programların 1-31 Mart tarihlerindeki konuşulma hacmi tabloya yansıtıldı.

İlk sırada Star TV‘nin iddialı yapımı Sefirin Kızı yer alırken onu TV8‘in uzun soluklu yarışma programı Survivor takip ediyor. Dizilerin arasından sıyrılarak listeye girmeyi başaran diğer programlar ATV gündüz kuşağının ilgiyle izlenen yapımı Müge Anlı ile Tatlı Sert ve Survivor Ekstra oldu. Listede kendine yer bulan haber programları ise Fatih Portakal ile FOX Ana Haber ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat oldu. Kanal bazında baktığımızdaysa, FOX sosyal medya postlarında en çok bahsedilen kanal olarak öne çıkıyor.

Bu sonuçlara göre en çok izlenen yapımların sosyal medya reytingi şu şekilde sıralandı:

 


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR