READING

Doğduğun Ev Kaderindir tanıtımına sosyal medyada b...

Doğduğun Ev Kaderindir tanıtımına sosyal medyada büyük ilgi

Fotoğraf: Twitter/dogdugunev

Başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol’un üstlendiği gerçek bir hayat hikayesini konu alan Doğduğun Ev Kaderindir‘in ilk tanıtmı 6 Aralık akşamı yayınlandı. Eylem Canpolat’ın Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlayarak kaleme aldığı projenin yapımcılığı Onur Güvenatam ve OGM Pictures‘a emanet. Çok yakında TV8‘de ekrana gelmesi beklenen dizinin Demet Özdemir’li tanıtımı yayınlandıktan kısa süre sonra Twitter’da en çok konuşulanlar listesine girmeyi başardı.

Sosyal medyada dünden bu yana dizi ve oyuncuları hakkında 47 bin 200’ün üzerinde paylaşım yapıldı.

Konuşulma hacmi

Özellikle yabancı diziseverlerin büyük ilgiyle karşıladığı fragman hakkında en fazla paylaşım yapılan ülkeler İspanya, Brezilya, ABD, İtalya, Arjantin, Suudi Arabistan ve Tunus oldu. Twitter’daki iletilerin potansiyel görüntülenmesi 29 milyon 530 bin 73 olarak tespit edildi.

Potansiyel görüntülenme

İletilerde öne çıkan ortak konulardan oluşan Konu Tekerleği tanıtımın özellikle Demet Özdemir hayranları tarafından rağbet gördüğü ve tanıtımın sloganı olan “İnsan kaderini değiştirebilir mi?” cümlesinin ön plana çıktığı görülüyor.

Konu Tekerleği

Twitter’daki en popüler hashtag’ler, en fazla bahsedilen hesaplar ve Instagram popüler hashtagleri sırasıyla şu şekilde:

Instagram hashtag’leri

Twitter’da en fazla retweet alan paylaşımların ilk üçü ise şunlar:

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR