READING

‘Sen Çal Kapımı’ ilk bölüm sosyal medy...

‘Sen Çal Kapımı’ ilk bölüm sosyal medya performansı

MF Yapım tarafından FOX için hazırlanan Sen Çal Kapımı 8 Temmuz Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekrandaydı. Başrollerini Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in paylaştığı dizi yayınlandığı gün uzun süre Twitter gündeminde kalarak sosyal medyada güçlü bir başlangıca imza attı. Biz de Sen Çal Kapımı’nın ilk bölümüyle sosyal medyada yarattığı etkiyi merak edenler için detaylı bir inceleme yaptık.

Resmi hesaplara baktığımızda yapımın Instagram hesabı şimdiden 197 bin takipçiyle parlak bir dijital performans vadediyor. Diziyi Facebook’ta 2 bin 400’ü aşkın, Twitter’da 8 binin üzerinde kullanıcı takip ediyor. İkinci bölüm fragmanı ise YouTube’da bir gün içinde 1.5 milyonun üzerinde görüntülenmeyle trend videolar listesinde bir numaraya yerleşmiş durumda (10 Temmuz 2020 verileri).

Sosyal mecralarda 8-9 Temmuz tarihlerinde dil sınırlaması olmaksızın toplanan verilere göre Sen Çal Kapımı hakkında 85 bin 906 ileti paylaşıldı. İlk bölümün yayınlandığı prime time saatlerindeki en yoğun konuşulma hacmi ise saat 22-23 aralığında gözlemlendi.

Yayın günü konuşulma hacmi

Dizinin en fazla konuşulduğu mecra olan Twitter’daki iletilerin toplam potansiyel görüntülenmesi 272 milyonu aştı. Türkiye, İspanya, ABD, İtalya, Pakistan, Mısır, Suudi Arabistan ve Peru ise sırasıyla dizinin en çok konuşulduğu ülkeler oldu.

Dizi hakkında Twitter’da en fazla etkileşim alan hesaplar ve hashtag’ler:

Seyirciler dizi hakkında ne dedi? İşte yorumcuların iletilerinde en fazla tekrar eden konu başlıkları:

Konu tekerleği

Dizi hakkında yapılan paylaşımların genel olarak tanıtıma yönelik olduğu, çoğunlukla oyuncuların hayranlarının desteği ve başrol çiftinin uyumunu konu edindiği görülüyor. Dizinin elde ettiği reyting oranları da izleyici tarafından olumlu karşılanmış.

Kullanıcıların iletilerinde en sık geçen ifadeler ise kelime bulutunda:

Kelime bulutu

Dizi hakkında en fazla etkileşim alan paylaşımlar başroller Hande Erçel ve Kerem Bürsin’in resmi hesaplarına ait.

İzleyici yorumlarında, dizi başlamadan önce oyuncuların sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlar ve paylaştıkları videoların dizinin tanıtımı ve başrol çiftinin merak uyandırması açısından etkili olduğu görülüyor.

Dizinin ekranda kalıcı olmasını diliyoruz, herkese iyi seyirler…


İLGİLİ İÇERİKLER

YORUMLAR BU YAZI İÇİN KAPALIDIR